Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisinde meydana gelen olayda iki doktor birbirine girdi.

Çankırı Postası Haber Merkezimizin edindiği bilgileri göre; gece silahlı yaralama olayı sonrası icap nöbetinde olan Ozan Altun, telefonla aranmasına rağmen hastaneye bilinmeyen nedenle gelmediği iddia edildi. İcapcı doktorun gelmemesi üzerine acil servis sorumlusu Doktor Erdem Haytac bilgilendirildi.  İddialara göre, acil servis sorumlusu Doktor Haytac, meslektaşı ile telefonda tartıştı. Daha sonrada hastaneye gelmeyen doktor hakkında "3 hastaya çağırıldığı halde gelmedi" şeklinde resmi kayıt tutuldu. Gece yaşanan gelişmelerin ardından dün sabah saat 08.30 sabah mesaisi sırasında Ortepedist Ozan Altun, acil servis bölümüne yöneldi. Görgü tanıklarının iddiasına göre, acil servis sorumlusu Doktor Erdem Haytac’a “Telefonda ne  langur lungur konuşuyordun” diye seslenerek üstüne yürüyen ortopedist Altun, acil servis sorumlusunu yumrukladığı iddia edildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sarıkaya uyardı: "Serinlemek için su kanallarına girmeyin" İl Sağlık Müdürü Dr. Sarıkaya uyardı: "Serinlemek için su kanallarına girmeyin"

Yaşanan tartışma ve arbede sonrasında acil servis sorumlusunun beyaz kod verip vermediği bilinmiyor. Doktorlar birbirlerinden şikayetçi olmadılar. İl Sağlık Müdürlüğü ise tartışmanın ağız dalaşından ibaret olduğunu belirtti. Doktor Altun'a yakın olan isimler ise doktorun keisnlikle hastaneden aranmadığını iddia ediyorlar.

Konuyla ilgili henüz bir resmi açıklamada bulunulmadı.

Editör: Haber Merkezi