Çankırı'da bir restoran işletmesi, yaşadığı personel sorununa robot garson ile çözüm buldu.  

Realme GT 6 Serisi duyuruldu Realme GT 6 Serisi duyuruldu


Çankırı'da bir restoran işletmesi, yaşadığı personel sorununu robot garson ile giderdi. Japonya'dan aldığı robot ile personel arama sorununu yaşamayan işletme, robot garsonun hafızasına masa konumlarını kodlayarak hızlı ve daha rahat servis yapıyor. Garson robot, işletmedekilerin yansı sıra müşterilerden de yoğun ilgi görüyor. Robot garsonun hizmet verdiğini duyan vatandaşlar, merakla işletmeye gidip, robot hizmeti alıyor ve onunla fotoğraf çekiniyor.
 

“Personel sıkıntısını hat safhada çektiğimiz için robot garson aklımıza geldi”
Robot garsonun işleri kolaylaştırdığını belirten işletmeci Ali Göregen, “Personel sıkıntısını hat safhada çektiğimiz için robot garson aklımıza geldi. Japonya'dan robot garson aldık.  Çankırı'da küçük bir il olduğu için çok dikkat çekiyor, bu robot bizim elimiz ayağımız oldu. Rahat ve hızlı servis oluyor. Robotun hafızasına masaların konumlarını kodluyoruz. Kodlamasıyla birlikte hangi masaya gidecekse ekrandan masa numarasını seçip gönderiyoruz. Gelen müşterilerden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Herkes çok beğendiğini söylüyor. Robot ile fotoğraf çekip sosyal medyalarında paylaşıyorlar. Çok güzel bir cihaz, sektördeki tüm arkadaşlarımıza tavsiye ederim” dedi.
Whatsapp Image 2024 07 04 At 15.20.56

“Yenilikçi robotu görmek için bu restorana geldik”
Robot garsonu beğendiğini ifade eden müşteri Ahmet Karataş, “Yenilikçi robotu görmek için bu restorana geldik. Gelir gelmez şaşkınlığımı gizleyemedim. Gerçekten harika bir çalışma olmuş. Çankırı gibi küçük bir şehre böyle bir yenilik getirdikleri için takdir ediyorum” diye konuştu.

“İlk defa böyle bir şey ile karşılaştım”

Robot garsonla ilk defa karşılaştığını söyleyen müşteri Kerem Buyruk, “Robotu merak edip bu restorana geldim. İlk defa böyle bir şey ile karşılaştım. Çalışanlara kolaylık sağlıyor, rahat bir şekilde sunum yapabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA