banner198

Çankırı, İşsizliğin En Düşük Olduğu Bölge Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Çankırı’nın da içerisinde yer aldığı TR82 (Çankırı, Kastamonu, Sinop) bölgesi, işsizliğin en düşük olduğu bölge oldu

Çankırı, İşsizliğin En Düşük Olduğu Bölge Oldu
banner145

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Çankırı’nın da içerisinde yer aldığı TR82 (Çankırı, Kastamonu, Sinop) bölgesi, işsizliğin en düşük olduğu bölge oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yılı işgücü istatistiklerini paylaştı. Hanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarına göre, Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde oluşan TR82 bölgesinde işsizlik oranı, 2022 yılına göre 1,3 puan azalarak yüzde 4,9 oldu. Bu işsizlik oranı ile bölge, 26 bölge arasında işsizlik oranının en düşük olduğu bölge oldu.

Bölgede, erkeklerdeki işsizlik oranı geçen yıla göre 1,1 puanlık azalışla %3,5 olurken bu oran ile yine bölgeler arasında en düşük değere sahip bölge konumuna geldi. Kadın işsizlik oranı ise önceki yıla göre 1,2 puan azalarak yüzde 7,3 seviyesine gelirken işsizlik oranı ile bölge, 26 bölge arasında işsizliğin en düşük olduğu bölge oldu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2024, 23:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
BB
BB - 3 hafta Önce

Kiralar Yüksekse sebebi İsmail Hakkı esen İşsizlik azaldiysa sebebi Filiz . İnsanlar artık akıllı gözünü açtı. Her yalana inanmıyor artık.

Merih
Merih - 3 hafta Önce

İşsizlik sorunu yok evet fakat ücretlerle çalışma koşullarında kalite var mı?
Yani insanlar mutlu mu?

SIRADAKİ HABER