Kurban Bayramı’nda vatandaşların şehir merkezinde kesim yapabileceği alanlar açıklandı. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda;  Pazar Pazarı, Belediye Mezbahası ve Esentepe Mahallesi kesimhanesi ile merkez köylerde belirlenen alanlarda kesim yapılabileceği bildirildi.

Emekli aylığını çekmeye giderken talihsiz bir şekilde canından oldu Emekli aylığını çekmeye giderken talihsiz bir şekilde canından oldu

Belediyeden yapılan açıklamada; vatandaşların umuma açık yerlerde, parklarda, sokak ve caddelerde kurban kesmelerinin yasak olduğu belirtilerek ilgili mevzuat ve komisyon kararlarına aykırı hareket edenler hakkında cezai işlem uygulanacağı uyarısı da yer aldı.

Bayramda Ekipler Teyakkuzda

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, merkezde kesim yapılacak alanlarda gerekli önlemlerin alındığını söyledi. Vatandaşın güzel bir Kurban Bayramı geçirmesi için belediye ekiplerinin hali hazırda beklediğini ifade eden Başkan Esen, bayram süresinceher türlü şikâyet ve talepler için ALO 153 numaralı hattan belediyeye ulaşılabileceğini kaydetti.

Esen, güzel bir bayram dileyerek hemşerilerinin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Editör: Haber Merkezi