AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, gazeteci Sedef Kabaş ile CHP milletvekilleri Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Çankırı Adalet Sarayı’nda bir araya gelen AK Parti Çankırı Teşkilatları yaptıkları basın açıklamasının ardından suç duyurusunda bulundu.

“Siz Saldırdıkça Bir Daha Sıkı Sarılıyoruz”

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, “Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, onun açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz” dedi.

“Tahammülü Olmayan Ağır Hakaretler”

İl Başkanı Abdulkadir Çelik yaptığı açıklamada, “CHP’nin adeta yayın organı haline gelen TELE 1 ekranlarında sistematik olarak partimize, Genel Başkanımıza ilke, ahlak, hukuk tanımayan hakaretamiz ifadelerle en ağır saldırılar gerçekleştirilmektedir. 14 Ocak’ta, Uğur Dündar’ın moderatörlüğündeki programa CHP Grup Başkanvekili Engin Koç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve sözde gazeteci Sedef Kabaş konuk olmuştur. Bu programda Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur” dedi.

“Kalkınma Hamleleri ile Ülkemiz İtibar Kazanmıştır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son 20 yıldır gerçekleştirdiği kalkınma hamlelerine de dikkat çeken İl Başkanı Çelik Başaran, “Ülkemiz, son yirmi yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleri ile tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam etmektedir. Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış; bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir. Bu büyük başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a aittir” dedi.

“Hazımsız Güruh Saldırılar Düzenlemeye Devam Ediyor”

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, “Siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu zaferlerini hazmedemeyen "hazımsız güruh" sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir. Ülkemiz, bir yandan son yirmi yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır.

“Değerlerin Karşısında Durmayı Muhalefet Sanıyorlar”

Çelik, “Seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Adalet Sarayı bahçesinde yapılan açıklamaya AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ‘in yanı sıra Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç ile partililer katıldı.

Editör: Haber Merkezi