Ak Parti İl Yönetim Kurul üyesi Avukat Savaş Yağcı, İl Başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

 

Savaş Yağcı Türkiye’nin 2023 ve 2071 vizyon ve hedeflerine Ak Kadroların taşıyacağına olan inancını belirttiği yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

 

“Partimizin ilke, vizyon ve hedeflerine uygun olarak Çankırı ilinin de aynı hedeflere ulaşmasını sağlamak benimde hayalimdir. Ülke hedefleri ile ilimiz hedeflerini eşzamanlı olarak aynı düzlemde taşımak için siyasi,  mesleki tecrübe ile birikimlerimi kullanmak amacıyla İl başkanlığı görevini talibim.

 

Çankırı il merkezinden diğer ilçelerimizdeki en ücra köyüne kadar halkımızın ve şehrimizin problemlerini, istek ve ihtiyaçlarını bilen bir kardeşiniz olarak gerek bu sorunların çözümü, gerekse alacağım parti sancağını daha üst noktalara taşınmak için göreve talip olmuş bulunmaktayım.

 

Bu büyük göreve almam durumunda öncelikle birlik ve beraberliğin temini olmak üzere; ilimiz ve Ak Parti ailesi adına hayırlar getireceğine inandığımız projelerimiz mevcuttur.

“Birlikten kuvvet doğar” ve “iri olalım diri olalım” sözlerindeki derin anlamları kavrayan ve uygulamaya geçirmeye söz veren bir kardeşiniz olarak, İl Başkanı olmam halinde teşkilatımla birlikte önümüzdeki milletvekilliği seçimleri başta olmak üzere var gücümle çalışacağıma şimdiden söz veriyorum.”

 

Adaylık kararımla ilgili olarak tarafıma destek veren, bu konuda beni teşvik eden ve dualarını esirgemeyen tüm partililerime huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanlığı için aday olduğum hususunu kamuoyuna saygıyla duyururum.

Editör: Haber Merkezi