Amasya Üniversitesi 2023-2024 akademik yılında 5 bin 320 mezun verdi. Çelebi Mehmet Kent Meydanı’nda düzenlenen programda öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, “Amasya Üniversitesi olarak 3 bin 840’ü ön lisans ve bin 480’i lisans olmak üzere 5bin320 mezunumuzu uğurlamanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Öğrencilerine başarılar dileyen Rektör Turabi, “Gece, gündüz demeden emek vererek mezuniyet diplomalarını almayı hak eden gençlerimizi, onları büyük fedakarlıklarla yetiştirerek bugüne kadar desteklerini esirgemeyen kıymetli ailelerini ve mezunlarımızı iş hayatlarında branşlarının birer yıldızı olarak yetiştirmek için her daim büyük coşku ve heyecanla çalışan akademik ve idari personelimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Zonguldak’ta siber suç operasyonu: 9 şüpheli gözaltında Zonguldak’ta siber suç operasyonu: 9 şüpheli gözaltında

Mezun öğrenciler adına konuşma yapan Amasya Üniversitesi 2023-2024 akademik yılı birincisi Hüseyin Sevimli de, “Amasya Üniversitesinden mezun olmanın gururunu ve mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. Sevgili mezun arkadaşlarım, bugün elde ettiğimiz başarı bir meslek sahibi olmaktan çok daha fazlasıdır. Emek vererek, azimle çalışarak ve karşılaştığımız zorluklarla mücadele ederek geldiğimiz bu nokta her birimizin kişisel bir zaferi olarak kabul edilebilir. Bu yolda bize destek olan ailelerimize, hocalarımıza ve dostlarımıza minnettarız. Başarının sırrı sadece bilgi ve beceride değil, aynı zamanda tutku ve azimdedir. Hepimiz, hayallerimize giden yolda kararlılıkla ilerlemeli ve asla vazgeçmemeliyiz” şeklinde konuştu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği programa Amasya Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Çakıroğlu, Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi ve diğer yetkililer ile aileleri de katıldı.

Kaynak: İHA