Çankırı'da, Amatör Futbol Lig'inde, 1-4 biten Yapraklı Belediyespor ile Kurşunlu Belediyespor karşılaşması sonrası futbolcular arasında kavga çıktı.  Güvenlik güçlerinin müdahalede yetersiz kaldığı olaylarda polis havaya ateş açarak futbolcuları dağıtmaya çalıştı. 

Çankırı'nın Yapraklı ilçe stadında, Amatör Futbol 1'inci Ligi 9. Hafta mücadelesinde Yapraklı Belediyespor ile lider Kurşunlu Belediyespor takımları karşı karşıya geldi. Kurşunlu Belediyespor’un 4-1’lik galibiyetiyle biten maçın ardından iki takım oyuncuları arasındaki gerginlik  kavgaya dönüştü.

Kavgada futbolcular tekme ve yumruklarla birbirine saldırdı. Az sayıdaki Polisin müdahale etmekte yetersiz kaldığı kavga, sahaya giren ateşli taraftarların da olaya karışmasıyla daha da büyüdü. İki takım oyuncuları tam birbirinden ayrılıp ortalık yatıştığı sırada, Yapraklı Spor’dan bazı futbolcu ve taraftarlar koşarak Kurşunlu Spor oyuncularının toplandığı yedek kulübesine doğru koşarak yeniden saldırdı.  Kavgayı önleyemeyen güvenlik güçleri havaya ateş açarak grupları dağıtmaya çalıştı. Sahaya giren Yapraklı Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, İlçe Emniyet Müdürü Ali Güler, Ak Parti İlçe Başkanı İhsan Haydar iki grubu ayırmak için polise yardımcı olarak kavganın daha fazla büyümesinin önüne geçtikleri görüldü.

Kurşunlu Belediyespor kafilesi, polis ve jandarma eşliğinde ilçeden çıkartılarak Çankırı’ya kadar refakat edildiği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Editör: Haber Merkezi