banner198

Çankırı’da sokak ortasında şiddete tutuklama geldi

Çankırı'da mal paylaşımı esnasında çıkan kavgada sokak ortasında eski eşi ve çocuklarını darpeden eski eş S.Ç. ve yakını tutuklandı.

Çankırı’da sokak ortasında şiddete tutuklama geldi
banner145

Çankırı'da mal paylaşımı esnasında çıkan kavgada sokak ortasında eski eşi ve çocuklarını darpeden S.Ç. ve yakını tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeleri alınan eski eş S.Ç. ve yakını O.Ç. tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Akşam saatlerinde Çankırı Adliyesinde görülen duruşma sonucunda eski eş S.Ç. ve yakını O.Ç.'nin tutuklanmasına karar verilirken T.G. adlı kadın şahıs, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığının yazılı açıklamasında, bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya platformlarında Çankırı'da meydana gelen kadına yönelik şiddet görüntüleri ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapıldığı belirtildi.

Yapılan yazılı açıklama şöyle:

18/05/2021 tarihinde müştekinin eşyalarını almak İçin bahse konu ikamete geldiğinde eski eşi S.Ç ve onun yakınları olan O.Ç ve T.G tarafından darp edilerek tehdit ve hakarete maruz kaldığı olaya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemlerine başlanılmış, üç şüpheli aynı gün gözaltına alınmıştır.

19/05/2021 günü Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ifadelerinin ardından sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince S.Ç ve O.Ç tutuklanmıştır.

Soruşturma tüm yönleri ile titizlikle yürütülmektedir.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 02:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304