Başkan Öztürk: “Altyapı İlk Önceliğimiz”

Göreve geldiği 2019 yılından itibaren altyapıya ayrı bir önem veren ve temeli sağlam olmayan hiçbir şeyin ayakta kalamayacağı düsturundan hareket eden Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Fatih Mahallesinden başlattığı altyapı çalışmalarını ilçeyi baştan başa saran bir ağ gibi genişletti ve 2021 yılında tamamladı.

İlçede eskimiş olan su hatlarından kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına kadar birçok yenileme yapan ve altyapısını tamamlamadığı hiçbir alanın üst yapısını yapmayan Başkan Öztürk konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu:

“İlçemizin su, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarındaki eksiklerin farkındaydık. Görevi devraldıktan sonra başladığımız yenileme çalışmalarına Hafız Ahmet Efendi Caddesinden çarşı içine, oradan İstanbul yolu boyunca devam ettik. Diğer taraftan da Gazidede, Yavuz, Yukarı, Yenive Ulupınar Mahallelerinin bir kısmını içine alarak sürdürdük.

Temeli sağlam olmayan hiçbir şeyin ayakta kalamayacağı anlayışıyla önce altyapı çalışmalarını tamamladık. Altyapısını tamamladığımız alanları ise yolun durumuna göre sıcak asfalt veya bordür taşlarıyla buluşturduk. Bu anlayışımızla temelden ele aldığımız ilçemizde hamdolsun altyapı kaynaklı büyük bir sorunla karşılaşmıyoruz.

Binaların kendi tesisatından veya mevzuattan dolayı henüz çalışma yapamadığımız bir iki alandameydana gelen ufak tefek sorunları ise takip ediyoruz. Onları da inşallah çözüme kavuşturacağız.

“Tedbir Kuldan Takdir Allah’tan” sözünü hiçbir zaman unutmuyor, bu sözü rehber edinerek ilçemiz için alınabilecek önlemleri almaya devam ediyoruz.

Yapımına ilerleyen süreçte başlayacağımız Pazar çayı Islah Projemizde de aynı hassasiyeti gösterecek, Pazar Çayı’nı suyun rahatça akıp gidebileceği bir şekilde ıslah edeceğiz. Gerekli olan dar alanları genişleteceğiz. Doğa kendisinden alınanı geri alır ilkesine uygun davranarak, doğal yapıyı koruyarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Buradan yoğun yağış alan komşu ilimiz Kastamonu başta olmak üzere Zonguldak ve Bartın’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Cenab-ı Hakk’ın ilçemiz başta olmak üzere illerimiz ve ülkemizi felaketlerden muhafaza etmesini diliyorum.” dedi.

Editör: Haber Merkezi