Çankırı Postası’nın “Çankırı DSİ Müdürlüğü BBG evine döndü “ başlığıyla kamuoyunun gündemine taşıdığı skandal olayda bir yeni gelişme daha yaşandı.

Çankırı’da Buğday Pazarı Mahallesi Şehit Uğur Hiçyılmaz Caddesinde bulunan DSİ 52. Bölge Müdürlüğü güvenlik kameraları, ses kaydı alabilen IP kameralar ile değiştirilmişti. Sokaktan geçenleri yasa dışı şekilde dinleyebilen kameralara, “ Üstüne üstlük dalga geçer gibi “ bu binada 24 saat dileme ve izleme yapılmaktadır” ibaresi taşıyan tabelalar asılmıştı.

Söz konusu haberimizden sonra DSİ duvarlarını çevreleyen kameralarda yer alan “ bu binada 24 saat dileme ve izleme yapılmaktadır” ibaresi taşıyan tabelalar kaldırıldı. Kameraların uzaktan tek tuşla dinlemeye açılabildiği özelliklerine ise ne gibi bir teknik müdahalede bulunulduğu ise henüz bilinmiyor.

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin tanıtım toplantısı fiyaskoyla sonuçlandı ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin tanıtım toplantısı fiyaskoyla sonuçlandı

Daha öncede güvenlik görevlilerin çalışma alanında mahrem konuşmaları dahi dinleyebilen kameralar ve AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu’nun Çankırı’ya geldiğinde kaldığı sosyal tesislerde ki kameralar apar topar sökülmüştü.

Kameraların piyasanın çok çok üstünde fahiş fiyatla alındığı iddiaları ile ilgili henüz bir açıklamada bulunulmazken doğru ve kararlı haberciliğin adresi Çankırı Postasına bu bilgileri kimin sızdırdığına yönelik personellere baskı yapıldığı öğrenildi. İşin açıkçası kamuda yer alan yasa dışı işlemleri yapan kişi yada kişilere işlem yapmaktan ziyade haberi gazeteciye kimin verdiğinin peşine düşülmüş durumda. 

Editör: Haber Merkezi