Çankırı Belediyesi, belediye hizmet binası giriş katını yeniledi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in talimatı ile birinci katta bulunan vezneler, vatandaşların kolay ödeme yapabilmesi için giriş katına indirildi.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, belediye hizmet binası girişinin kente ve kuruma yakışmadığını ifade ederek, önceki aylarda başlattıkları yenileme çalışmalarının tamamlandığını ve belediye giriş katının yenilenen yüzüyle hizmete açıldığını aktardı. Yeni düzenleme ile vatandaşı Belediye hizmet binası girişinde resepsiyon, güvenlik, Hilal Masa, İletişim Merkezi ile emlak, çevre ve temizlik, reklam, konut, arsa gibi vergilerin ve su faturalarının tahsil edildiği vezneler karşılayacak.

Başkan Esen, vatandaşlara kolaylık sağlamak adına birinci hatta bulunan ödeme noktalarının giriş kata indirildiğini ifade ederek     “Biz insan odaklı hizmet anlayışını kendimize düstur olarak benimsedik. İnsanımıza kolaylık olması adına yaptığımız çalışmaların bir tanesi de hizmet binası girişimiz. İnsanlarımız fatura ve vergi ödemelerini giriş katta rahatlıkla gerçekleştirebilecek. Ayrıca burada kurduğumuz Hilal Masa biriminde insanlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini alıp ilgili personelimize biz ulaştıracağız. Vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Editör: Haber Merkezi