Çankırı Fenerbahçeliler Derneği “102. yılımızda 500 öğrencimizi giyindiriyoruz” kampanyasına destek veren Beşiktaşlı Belediye Başkanı İrfan Dinç’i dernek yöneticileri makamında ziyaret edip teşekkür ettiler.

 

Ziyarette Çankırı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ahmet Demirci yapmış oldukları programa katkılarından dolayı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ederek ‘Kampanyamıza başkanımızın çok büyük yardımları oldu. Her ne kadar zatıalileri Beşiktaşlı olsa da o gün bir Fenerbahçeli gibi davranmışlardır. 500 çocuğumuzun sevinmesinde sayın başkanın çok büyük katkısı olmuştur. Çocuklarımızın sadece bedenleri değil, kalplerini de ısıtmak istedik. Bunu da beraber başardık. Dışardan gelen konuklarımız için düzenlenen Yaran gecesinde bizleri yalnız bırakmamış, Çankırı Araştırmaları Merkezindeki tarihe ışık tutan arşiv odasını konuklarımıza açarak onlara hayatında görmediği belgeleri sunarak hem misafirperverliğini göstermiş hem de Çankırı’nın tanıtımında büyük rol oynamıştır. Konuklarımızdan Efsane Kaptan Selçuk Yula Çankırı’yı unutmamış olmalı ki;  iki haftadır katıldığı bütün tv programlarında Çankırı’yı ağzından düşürmüyor. Almanya’dan gelen konuklarımız ise Çankırı yaranı çerçevesinde Almanya’da Çankırı Belediyesi ile birlikte ortaklaşa bir etkinlik yapabileceklerini söylediler. Konukperverliğinizden dolayı tüm Çankırı Fenerbahçeliler Derneği adına teşekkür ederim” dedi.

 

Fenerbahçeli konuklarının iltifatlarına oldukça sevinen Belediye Başkanı İrfan Dinç düşüncelerini şöyle belirtti:

 

"Çocuklarımızın giydirilmeleri çok güzel bir düşüncedir. Bu tür etkinliklere yapabileceğimiz en küçük katkı bizim boynumuzun borcudur. Dışardan gelen yerli ve yabancı konuklarımız ilk geldiklerindeki Çankırı hakkındaki bakış açıları bir başka, ayrıldıklarında bambaşka oluyor. Bizim 5 yıllık icraatimiz hep böyle olmuştur. İnsanlar artık Çankırı’yı Ankara Çankaya ile karıştırmıyorlar. Biz konuklarımıza Çankırı’nın tarihini, kültürünü, örfünü, âdetini ve misafirperverliğini hafızalarına kazıyarak gönderiyoruz. Ben de bizatihi şehrin Belediye Başkanı olarak, çocuklarımızın yüzünün gülmesinde ve Çankırı’nın tanıtımında yapmış olduğunuz katkılardan dolayı Çankırı Fenerbahçeliler Derneğine teşekkür ediyorum."

Fotoğraf: Çankırı Belediye Basın Bürosu

Editör: Haber Merkezi