Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisinin geleneksel hale getirdiği Bilim ve Sanat Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Bilim Sahne Gösterisi ve Gençlik Konseri olmak üzere iki bölümden oluşan festival, tüm gün sürdü. Çocuk Akademisi bahçesinde gerçekleştirilenfestival, çocukları, gençleri ve büyükleri eğlenceli bir ortamda bir araya getirdi.

Çocuklar Çılgın Fikirler Çılgın

FSM Çocuk Akademisi, Geleneksel Bilim ve Sanat Festivali ile yaza sıkı bir giriş yaptı. Festivalin ilk bölümünde sahne alan İstanbul Bilim Parkı Ekibi, çocukları bilimin eğlenceli yüzü ile tanıştırdı. Laboratuvar ortamına dönüşen sahneden patlayan, taşan, buharlaşan, hoplayan, zıplayan, alev alan, köpüren deney malzemeleri, öğrencilere keyifli bir deneyim yaşattı. Çocuklar, müzik eşliğinde sunumu yapılan çılgın bilim deneylerini pür dikkat takip etti. Etkinlik, altı seans gösterildi.

Kamp Sandalyeli, Çaylı, Çekirdekli Gençlik Konseri

Muhabir mektebindeki öğrenciler belgelerini aldı Muhabir mektebindeki öğrenciler belgelerini aldı

Festival, akşam saatlerinde MMİ Müzik Grubunun canlı müzik performansı ile devam etti.Kamp sandalyeleri, termoslar, çekirdek ve patlamış mısırları ile FSM bahçesini dolduran vatandaşlar,açık hava konserinin tadını çıkardı. Gençlik konserine katılan seyirci, söylenen tüm şarkılara eşlik etti.

Editör: Tuğçe Betül Arpacı