Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından üniversiteye de ismi verilen Çankırı Fatihi Emir Karatekin’in siluetinden ilk heykelini çalışma yapıldı.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emre Şen nezaretinde Yüksek Lisans öğrencisi Kadir Özçelik tarafından işlenen heykel çalışması Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye hediye edildi.

Çalışmayı beğenen ve başarılı bulduğunu söyleyen Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, “ Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. demiş. Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültemiz bizim sanat ve sanatçıya verdiğimiz değerin yanında aynı zamanda sanatçı ruhumuzu dışarıya çok iyi yansıtan bir fakültemiz. Birbirinden değerli hocalarımız ve öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası alanda katıldıkları sergi ve yarışmalarda bizi başarı ile temsil ediyorlar. Bu eserin bir başka önemi ise üniversitemize ismini veren Çankırı Fatihi Emir Karatekin’in siluetinden yapılan ilk gerçek heykel çalışması olması. Emeği geçen hocamızı ve öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

vip
Editör: Haber Merkezi