Çankırı Devlet Hastanesi acil servisine gelen Y.K (21) ve F.Ç.D (23) triaj doktoru T.A.B.’dan zorla rapor almak istedi. Bıçak çeken ve bir güvenlik görevlisini elinden yaralayan şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay 30 Ocak 2024 Salı günü Saat 22.15 sıralarında meydana geldi.  Rapor almak için acil servise sarhoş olduğu iddia edilen gençler, triaj doktoru T.A.B.’dan zorla rapor almak istedi.

Rapor veremeyeceğini söyleyen doktor T.A.B.’yı tehdit ettiği iddia edilen gençler argo kelimelerle bağırmaya başladı. Bütün acil serviste sıra bekleyen hastalarında yanında gerçekleşen olayda güvenlik görevlisi E.B. şahısları küfür etmemeleri ve sessiz olmaları için uyardı.  Sakinleşmek yerine daha da agresif bir hal alan şahıslar F.Ç.D ve Y.K, güvenlik güçlerince dışarı çıkartılmak istendi. Hastane polisi ve güvenlik görevlilerine direnen F.Ç.D. hastane polisi Z.S ye cebinde bulunan bıçakla tehdit etti. Sinkaflı küfürlerle tehditlerini sürdüren şahıslar güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile etkisiz hala getirildi. Güvenlik personeline bıçak çeken F.Ç.D. etkisiz hale getirilirken güvenlik görevlisi E.B. bıçak darbesi ile el parmağından yaralandı.

Etkisiz hale getirilen şahıslardan Y.K’nın üst aramasında büyük bir bıçağın olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan şahıslar savcılık tarafından tutuklanmaları istemi ile mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan Y.K ve F.Ç.D hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi

Çankırı'da mezarlık yangını havadan görüntülendi Çankırı'da mezarlık yangını havadan görüntülendi
Editör: Haber Merkezi