Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisinde yer alan zemin kaplamaları kazalara davetiye çıkartıyor.

Çankırı insanının sağlık hizmeti alması noktasında 2. basamak hizmeti veren Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisinde aşınan ve yırtılan zemin kaplamalarının perişan hali fotoğraf görüntülerine yansıdı. Çankırı Postası Haber Merkezimizin edindiği bilgilere göre; insanların gelip geçerken takıldığı acil servis zemini aylardır yamalı bohça gibi duruyor. Yaralı hastaların ve yaşlı insanların takılıp düşmesine davetiye çıkaran zeminde ise bazı yerler yama yapılarak bandaja benzeyen malzeme ile tutturulmaya çalışılmış. Bazı yerlerde ise zeminin çukura dönüştüğü, betonun aşınmasıyla birlikte kumların etrafa saçıldığı dikkatlerden kaçmadı.

Bu ne ihmalkârlık, bu ne beceriksizlik böyle?

Sık sık ihmalkârlıklar, eksiklikler ve yöneticilerinden bazılarının yolsuzluk ve usulsüzlük dosyalarıyla gündemde ki yerini koruduğu hastanede, acil servis zeminin gizli tuzağa dönüşmüş hali “Çankırı insanı buna mı layık?” sorusunu beraberinde getiriyor.

Tuzağa dönüşmüş durumda -

Hastaneler, yapılış amaçları gereği hastalara hizmet ettikleri için mekanların kullanıcı gereksinmelerine cevap verebilecek nitelikte ve fiziksel standartların çok iyi korunması gerekiyor. Söz konusu görüntülerde ise yaralanmalara davetiye çıkartan söz konusu zemin kaplamaları, acil servise sedye ile getirilen yaralıların düşmesine daha büyük yaralanmalara yol açmasına neden olabilecektir.

Editör: Haber Merkezi