Çankırı Devlet Hastanesinde nöbetçi memurlukta görevli hastane personeli H.C.’nin bir kadın hasta yakınına tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Haber Merkezimizin edindiği bilgilere göre; nöbetçi memurlukta görevli olan H.C. geçtiğimiz hafta Cuma günü Saat: 01.30 sularında gece nöbetinde ameliyathanelerin olduğu katta bir bayana sözlü ve fiziki sarkıntılık da bulunduğu iddia edildi. Bayanın ailesine haber vermesi üzerine kocası B.Ç. ile hastaneye gelen yakınları nöbetçi memurlukta görevli, H.C’yi darp etti. Güvenlik görevlilerinin araya girmesi ile kavga büyümeden önlenirken hasta yakınları H.C.’den şikâyetçi oldu. Hakkında idari soruşturma açıldığı henüz belli olmayan H.Ç.’nin 2 ay rapor alıdığı olay sırasında alkollü olduğu da iddialar arasında yer alıyor.

Sendikal vesayetçilerin yönettiği hastanede, başta idari birimler olmak üzere birim sorumlulukları çoğunlukla Sağlık Sen üyesi olmayan kimseye verilmiyor. Liyakatten ziyade adamcılığın ön planda olduğu hastanede, gazetecilerin acil servisin zemin kaplamalarının parçalanmış halini haber yapması sonrasında, vatandaşların olumsuzlukları belgeleyememesi için kamera çekiminin yasak olduğu tabelalar konulmuştu.

Editör: Haber Merkezi