Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olan öğrenciler için tören düzenlendi.

ÇAKÜ spor salonunda düzenlenen tören, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak yapıldı. Açılış programına,  AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, akademisyenler ve öğrenci aileleri katıldı.

Öğrencilerin kortej eşliğinde salona girmesinin ardından Üniversite’nin tanıtım filmi izlendi. Açılışta bir konuşma yapan ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Üniversite’nin her geçen gün daha da güçlendiğini, şehre, Türkiye’ye ve dünyaya bilimsel bilgi üreterek katkıda bulunmaya devam ettiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri dereceye giren öğrencilere başarı belgelerini verdi. Tören, üniversite müzik topluluğu tarafından icra edilen canlı müzik dinletisinin ardından öğrencilerin kep atması ve aileleri ile fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Mezuniyet törenleri, 9 Temmuz 2021 Cuma gününe kadar farklı fakültelerin törenleri ile Uluyazı kampüsünde devam edecek.

Editör: Haber Merkezi