Uluyazı kampusunda çöp krizi yenide patlak verdi. Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampusunda 4 gündür çöplerin belediye ekiplerince alınmadığı ortaya çıktı.

 

Üniversite Öğrenci Konseyi seçimleri nedeni ile Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ile Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç arasındaki gerilim Uluyazı kampusunda alınmayan çöp yığınları ile farklı bir boyuta taşınmıştı. Konteynırlardan taşan çöp yığınları yerel ve ulusal basında yer bulması ile Belediye Başkanı İrfan Dinç geri adım atmış ve çöpler rutin bir şekilde alınmaya devam etmişti.

 

Haber Merkezimiz Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Çankırı Belediyesini karşı karşıya getiren çöp krizinin yeniden patlak verdiğini ortaya çıkardı. Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü kampusta 4 gündür çöpler Çankırı Belediyesi ekiplerince alınmıyor. Konteynırlardan taşan çöp yığınları fakülte önlerinde dağ gibi birikti. Toplum sağlığı açısında hiçte hoş olmayan görüntülerin yaşandığı kampüste, bakteri üremesi ve bulaşıcı hastalıkların insan sağlığını doğrudan etkilemesi hastalıklara da davetiye çıkartıyor.Editör: Haber Merkezi