Çankırı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlama programı kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı’na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunuldu.

Ardından Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile birlikte Valilik Makamında tebrikleri kabul etti.

Milli İrade Meydanında yapılan kutlama programında ise Vali Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, vatandaşların ve katılımcıların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.  Hava Savunma Üsteğmen Oğuzcan Koçal tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldıktan sonra Tank Astsubay Kıdemli Başçavuş Mahmut Enes Çömez tarafından “Bayrak” şiiri okundu.

Konuşmaların ardından geçit töreni ile program sona erdi.

Programa Vali Abdullah Ayaz, Milletvekilleri AK Parti Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Emniyet Müdür V. Özkan Demirdağ, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, şehit aileleri ve gazilerimiz askeri erkan, yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Editör: Haber Merkezi