Çankırı’nın Kurşunlu ilçesi Göllüce, Kızılca, Eskiahır ve Yamukören köyleri meşelik alanlarını etkisi altına alan yangın rüzgarın etkisi ile yeniden başladı.

 Bu gün ikindin saatlerinde D-100 (E-80) karayolu Kızılcaköy mevkiinde görülebilen yangın Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesine rağmen söndürülemedi. Havanın kararması ile birlikte bölgenin en sarp yerlerine sıçrayan yangın yeniden kuvvetlendi. Köroğlu sıradağları Batıbeli geçitlerinde devam eden yangın, bin 400’lere varan yükseklik nedeniyle 15 kilometre uzaklıktaki Kurşunlu ilçe merkezinden bir alev topu şeklinde net bir şekilde görüntülendi.

 Yangın Hocahasan köyünde de gökyüzünü aydınlattı. Hocahasan köyü ile Kızılca köyü arasında kalan Kepez tepesinin arkasından yayılan parlama, köyden net bir şekilde görülebiliyor.

Yangının köylere sıçrama ihtimaline karşı İtfaiye,  Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri zor arazi koşullarında alevlere müdahale etmeye çalışıyor.

Son Depremler Listesi! Son Depremler Listesi!

Saat 20.30 civarlarında haber kaynaklarımız  Eskiahir köyü içerisinden itfaiye araçlarının yangın bölgesine intikal ettiği bilgisini verdi.

Yeşilören köyü yanmaktan son anda kurtarıldı –

Öte yandan dün başlayan yangında, Yeşilören (Yamukören) köyü su deposuna kadar gelen alevler dozerlerin yol açması nedeni ile önlenebildi.  Çoğunluğu eski ve ahşap evlerden oluşan köy faciadan kıl payı kurtuldu.  İlk çıkan yangında söndürme çalışmasına katılan 4 Orman müdürlüğü personelinin dumandan zehirlenerek ambulansla hastaneye kaldırıldığı da öğrenildi.

Yangının Irmak- Zonguldak tren yolu hattına yakın yerde başlaması, lokomotiflerin kıvılcım atması sonucu çıkabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yangının henüz çıkış nedeni bilinmiyor.

Editör: Haber Merkezi