Birinci önceliğimiz halkımızın gönlünü kazanmak!

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik,” Halkın Ak Partiye olan herhangi bir kırgınlığı veya küskünlüğü var ise bunları gidermek için halkımızın gönlünü kazanmak birinci önceliğimizdir.” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerini ardından Celal Kaman’ın istifası ile boşalan İl Başkanlığı görevine atanan Abdulkadir Çelik 6 ay sonra basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirdi.

Gelecek kongrede İl başkanlığına aday olacağını ifade eden Çelik, “Bizler bu makamların gelip geçici olduğu bilinciyle halkımıza hizmet için bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu'nun annesi rahatsızlandığından acilen İstanbul'a gitmesi gerekti. Bu nedenle toplantımıza katılamadı.” dedi.

Programa, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç , İl genel Meclis Üyesi Ruhi Şeker, İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Altuntaş, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Melike Gayret Çilhan katıldı.

Çelik açıklamasında şunları kaydetti:

Çankırı Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl, İlçe Başkanları, Gençlik Kolları, Kadın Kolları Başkanı ve teşkilatı birlikte basın mensupları ile bir araya gelerek genel gündemi değerlendirdiler.

Malumunuz olduğu üzere geride bıraktığımız 31 Mart seçimlerinden sonra Ak Parti Çankırı İl teşkilatlarında yenilenme süreci gerçekleşti ve 26 Nisan tarihi İtibari İle Çankırı Ak Parti İl Başkanlığına atamamız yapıldı. Bu tarihten sonra İl Yönetiminin oluşturulması, Merkez İlçe, Şabanözü, Yapraklı, Eldivan İlçelerimizin İlçe Başkam atamaları yapıldı. Gençlik kolları ve Kadın kolları başkanlarımızın ataması yapıldı ve yönetim kurulları oluşturuldu. Genel Merkezin denetiminde yönetim kurulları oluşturulduğundan bu süreç belli bir zaman aldı. Şu anda Ak Parti İl teşkilatımız tüm birimleriyle çalışmalarına devam etmektedir.

31 Mart seçimlerinde 11 ilçenin 8 ini, 3 beldenin tamamını alarak toplamda 11 belediyeyi kazandık. İl Genel Meclisi üyeliklerinin 25’inin 18’ini kazanarak başarılı bir seçim dönemi geçirdik. Ancak maalesef Çankırı Belediyemizi kaybettik. Halkımızın takdirine saygı duyuyoruz ve yapılan bir hata varsa hatalarımızı düzelterek halkımızın teveccühünü kazanmak için tüm teşkilatımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ak Parti İl Başkanlığı ve yönetimimizle, Milletvekillerimizle, İl Genel Meclis başkanı ve meclis üyelerimizle, Kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatlarımızla, İlçe yönetimlerimizle, belediye meclis üyelerimizle hep birlikte sahadayız ve halkın içerisindeyiz. STK larla sık sık bir araya geliyoruz ve onların fikirlerini öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Halkın Ak Partiye olan herhangi bir kırgınlığı veya küskünlüğü var ise bunları gidermek için halkımızın gönlünü kazanmak birinci önceliğimizdir. Bu çalışmaları yaparken en önemli ilkemiz teşkilatımızda birlik ve beraberliği sağlamak olmuştur. Milletvekillerimizle ve tüm teşkilatımızla son derece uyum içerisinde çalışıyoruz. Çankırı'nın hasret kaldığı birlik ve beraberliği sağlayan başta milletvekillerimiz olmak üzere tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

Şehrin sorunları konusunda tespitlerimizi yapıyoruz ve çözüm bulma konusunda milletvekillerimiz ve yönetimimizle var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Halkımızın ve siz değerli basın mensuplarının fikir ve görüşlerini önemsiyoruz ve en doğru kararları alabilmek için istişare kanallarını açık tutuyoruz. Yapılacak hizmetlerin tamamının takipçisiyiz. Ak Parti her zaman halkımızın umudu olmuştur ve bu durum her zaman olduğu gibi şu anda da devam etmektedir. Ak Parti halka hizmetin adıdır. Bizler halka efendilik yapmak İçin değil halkın hizmetkarı olmak İçin geldik. Gecesi gündüzü olmaksızın halkımızın taleplerini karşılamak için Milletvekillerimiz Ankara'da bizler burada sürekli olarak mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. İlçe ve Beldelerde Belediye Başkanlarımız Ak Parti Belediyeciliğinin ve hizmetlerinin en güzel örneklerini sergilemektedirler.

Bildiğiniz üzere Milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu Çankırı'nın 371 köyünü ilçe başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz, koordinatör il yönetim kurulu üyelerimizle birlikte gezmişler ve köylerin taleplerini alarak çözüme ulaştırma ve yapılacak İşlerin takibi konusunda üstün çaba sarf etmişlerdir. Milletvekilimize, İl Genel Meclis başkanımıza, İl Genel Meclis üyelerimize ve teşkilatımıza köylere ilişkin bu çalışmaları için teşekkür ediyorum. Milletvekillerimiz Ankara'da belediyelerin ve kurumların taleplerinin sonuna kadar takipçisi olmakta, belediyelerin ve kurumların en İyi hizmeti vermesi İçin yoğun mesai harcamaktadırlar. Grup Başkan Vekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu Meclisteki yoğun çalışma programının yanında Çankırı'nın sorunları ile de yakından ilgilenmektedir.

Bizler bu makamların gelip geçici olduğu bilinciyle halkımıza hizmet için bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çizmiş olduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Çankırı'mızın ve ülkemizin ulaşması için bize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz.

Halkımızın 29 Ekim - 4 Kasım Kızılay Haftasını kutluyorum. Kızılay haftası nedeniyle Kızılay ile 81 ilde ortak olarak düzenlenen ve Çankırı'da Kızılay Çankırı Şubesi ve İl Başkanlığımız, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlığımız olarak ortak düzenlediğimiz Kan bağışı kampanyamıza tüm halkımızı ve siz değerli basın mensuplarımızı davet ediyoruz. Kızılay’a ait kan bağışı aracı İl Başkanlığı binamız önünde saat 11:00 ile 20:00 saatleri arasında kan bağışı kabul edecektir. Kan bağışı hayat kurtarır diyoruz ve tüm halkımızı kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

Göreve geldiğimiz günden beri bizlere destek olan tüm partili kardeşlerimize ve halkımıza teşekkür ediyorum. Doğru habercilik için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan siz değerli basın mensuplarımızın geçtiğimiz 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü tekrar tebrik ediyorum.

Bizlerle ilgili herhangi bir konu hakkında bilgi edinmek isterseniz 24 saat telefonumuz açık. Tüm konularda bizlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Yapıcı her türlü eleştiriye açığız ve fikirleriniz her zaman bizler için yol gösterici olacaktır. Bu toplantıları bundan sonra da düzenli olarak yapmayı düşünüyoruz.

Editör: Haber Merkezi