Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği "Karaelmas Turizm Ekspresi", Ankara’dan Zonguldağa kadar olan eşsiz güzellikleri keşfetmeye hazırlanıyor.

"Karaelmas Turizm Ekspresi", 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde info seferiyle yola çıktı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Fikret Şinasi Kazancıoğlu öncülüğünde gerçekleşen info turuna; Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilileri, Tur Operatörleri, TURSAB Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri Basın Mensupları ve Sosyal Medya İçerik Üreticileri katıldı.

Necmettin Türkoğlu: Saçak’ta Bilişim Vadisi ve Proje Destek Ofisi kuracağız Necmettin Türkoğlu: Saçak’ta Bilişim Vadisi ve Proje Destek Ofisi kuracağız

Ankara Kalecik'ten başlayan sefer; Çankırı ve Çerkeş ilçesinde mola verdi. “Karaelmas Turizm Ekspresini” Çerkeş Tarihi Tren İstasyonunda Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu,Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar ve Çerkeş Yöresine ait Halk Oyunları ekibi karşıladı.

Karşılamanın ardından Çerkeş ilçesinde kısa bir gezi gerçekleşti. Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı gelen misafirlere ilçede restorasyonu tamamlanan Tarihi Konakları, Kemer Köprü’yü, Kültür Merkezini, Pir’i Sani Hz. Türbesini, IV. Murat Hamamı’nı ve çarşı merkezini yerinde göstererek bilgiler verdi. Karaelmas Turizm Ekspresi ile Çerkeş’e gelen katılımcılar Işıklar Konağında misafir edilerek Çerkeş’in gastronomi tatları(su böreği, badıma bükmesi, Çerkeş Baklavası, Pirhoy, Çerkeş Lokumu) ikram edildi.

Ankara'dan yola çıkacak olan tren sırasıyla Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Karabük istasyonlarına uğrayarak Zonguldak'a ulaşacak. Dönüş yolunda ise Yenice ve Eskipazar da duracak Karaelmas Ekspresi seferlerinin son durağı da Ankara olacak.

Editör: Haber Merkezi