Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi'nin suyunun kesilmesine Karamemiş'den tepki

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, hergün yüzlerce hastanın tedavi için geldiği, onlarca sağlık çalışanının görev yaptığı faal durumdaki sağlık merkezinin, Çankırı Belediyesi tarafından suyunun kesilmesine tepki gösterdi.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü ile Çankırı Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi arasında havadan uzanan su hortumu ile susuzluğa çare bulunmaya çalışılmasını Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu arasındaki  kısır çekişme olarak yorumlayan Mehmet Ali Karamemiş, bu tutumun sağlık çalışanlarına uygulanan fiziki şiddetten bir farkı olmadığını söyledi.

Sağlık merkezinde yaptığı incelemenin ardından bir açıklama yayınlayan Karamemiş, Çankırı’da Cumhur İttifakını oluşturan paydaşlardan AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu ile Çankırı Belediye Başkanı MHP'li İsmail Hakkı Esen’i eleştirerek, sorunun çözümü konusunda uyardı.

Cumhur ittifakı üyelerinin geçimsizliği neticesinde bu olayın yaşandığını dile getiren Karamemiş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Çankırı’da siyasi çekişmelerle sağlık merkezinin suyunun kesilmesi nasıl izah edilebilir? Çankırı'da yapılacak bir yatırımda siyasi parti ayrımı yapılmaksızın herkesin sahip çıkması, destek olması gerekirken, bizim de memleketimize fayda sağlayacağını düşündüğümüz kent meydanı projesine Cumhur İttifakının paydaşı olan AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu'nun komuoyuna yansıyan "Bu projeyi yaparsa yerel seçimde belediyeyi yeniden kazanmamız zorlaşır" söylemiyle ayak diremesi, zorluk çıkarması memleketimiz adına kabul edilemez. Hal  böyle iken Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in ise sağlık merkezinin tahliyesi gerçekleşmemiş ve hizmet verir durumdayken suyunun kesilmesi tam bir garabettir. Bu durum siyasetçi olmak bir tarafa, Çankırılı bir vatandaş olarak beni gerçekten çok üzdü. Böyle birşey kabul edilebilir mi, bunun sağlık çalışanlarına uygulanan fiziki şiddetten ne farkı var?

Cumhur ittifakı üyelerine soruyorum Sağlık Bakanlığı'na bağlı Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi”nin suyunu kesmek hangi ilkel aklın ürünüdür.

On binlerce vatandaşımızın hizmet aldığı bir sağlık kuruluşuna yer tahsis edilememesinden rahatsızlık duymuyor musunuz? Kısır çekişmelerle vatandaşımıza ve kamu çalışanlarına zulüm ettiğinizin farkında değil misiniz? Memleketimiz adına utanç olan bu tablo Cumhur İttifakı üyelerinin geçimsizliğinin en bariz göstergesidir. Çankırı bunu hak etmiyor." ifadelerinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi