Türkiye Barolar Birliği (TBB) 34'üncü Olağan Genel Kurulunda Çankırı Barosu üst kurul delegesi Avukat Dilaver Erdoğan Disiplin Kurulu üyeliğine  seçildi.

 

TBB 34. Olağan Genel Kurulu Ankara Birlik Merkezinde gerçekleştirildi. Genel Kurulu'nun ikinci gününde, başkanlık ve yetkili kurulların üye seçimleri için oy kullanıldı. Çankırı Barosu üst kurul delegesi Dilaver Erdoğan 504 delegeden 340 delegenin oyunu alarak 7 kişiden oluşan TBB disiplin kurulu üyeliğine yeniden seçildi. Erdoğan, toplamda 20 kişiden oluşan yetkili kurulların seçiminde eski yönetimden listeye girmeyi başaran 4 kişiden birisi oldu. Çankırı Barosu'nun üst kurulda 3 delege ile temsil edilmesine rağmen listeye isim sokması ise büyük bir başarı olarak dikkat çekiyor.

 

Öte yandan genel kurulda Birlik Başkanlığına tek aday olarak katılan  mevcut başkan Metin Feyzioğlu, 419 oyla TBB başkanlığına yeniden seçildi. TBB Olağan Genel Kurulu'nda başkanlık seçimleri için 504 delegeden 486'sı oy kullanırken, 420 geçerli oy sayıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Metin Feyzioğlu, 419 oyla TBB başkanlığına yeniden seçildi.

Editör: Haber Merkezi