banner198

Türkmen yardımları Çankırı'dan yola çıktı!

Çankırı'da Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardımlar yola çıktı.

Türkmen yardımları Çankırı'dan yola çıktı!
banner145

 Çankırı'da Bayırbucak Türkmenleri için  toplanan  yardımlar yola çıktı.

Suriye rejimi ile Rusya'nın havadan  ve karadan bombardımanına maruz kalan Bayırbucak Türkmenleri için Çankırı'dan toplanan bir tır ve bir kamyondan dolusu yardım malzemesinin  ilki yola çıktı.

 

 

Kampanya dâhilinde 10 günlük süre içerisinde toplanan yardım malzemelerinin tıra yüklenmesinin ardından Belediye Meclisi Üyeleri ile birlikte Belediye önünden yola çıkan konvoyu uğurlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Türkmen Kardeşleri için başlattıkları yardım kampanyasına Çankırılıların göstermiş olduğu ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek "Çankırılılar olarak ortak mazimizin olduğu Türkmen kardeşlerimizin verdiği haklı mücadelenin en büyük destekçisi olmak istiyoruz. Yola çıkan yardım konvoyumuz ile kardeşlerimize elimizi, yüreğimizi ve tüm desteğimizi uzatıyoruz. Çankırı her milli meselede olduğu gibi Bayırbucak Türkmenleri konusunda da duyarlılığını ortaya koymuştur. Bu duyarlılıktan dolayı Çankırı halkına çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun diyorum. Dünyanın bir yerinde mümin kardeşimin ayağına iğne battığında diğer ucundaki mümin acısını hissetmedikçe gerçekten iman etmiş sayılmaz. Bu yüzden inancımızın bir gereği olarak oradaki kardeşlerimiz için bir yardım kampanyası düzenledik. İkinci tırımızı da önümüzdeki hafta kardeşlerimize ulaştıracağız. Rabbim, onları özgürlüklerine, vatandaşlarına kavuştursun.   Zalimin zulmü ve hain saldırıları karşısında Türkmen kardeşlerimizin yanında yer almak, onlara yardım etmek insanlık vazifemizdir. Yardım eden tüm vatandaşlarımıza da canı yürekten teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

 

Çankırılıların yaptığı yardımlar Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ethem Yenigürbüz ve Mezarlık İşleri Birim Sorumlusu Hilmi Mutlu tarafından Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nde sınır bölgesinde oluşturulan güvenli bölgedeki Kızılay yetkilileri aracılığı ile Türkmenlere ulaştırılacak.

 

10 gün içerisinde bir tır ve kamyon dolusu yardım topladıklarını belirten Başkan Dinç, yardım kampanyasına destek vermek isteyen vatandaşların yardımlarını Beyaz Masa’ya getirebileceklerini kaydetti. 

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 02:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304