Anadolu Gençlik Dergisi Orta Temsilciliği’nin Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Orta’da düzenlediği Kur’an Ziyafeti, coşkulu ve muhteşem bir ortamda gerçekleşti.

 

Programda konuşan AGD eski Genel Başkanı İlyas Tongüç, Türkiye’nin artık bir kor halini alan büyük bir manevi tahribatla karşı karşıya bulunduğunu belirterek “Bu tahribatın ilacı kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’dir. İçinde bulunduğumuz vahim durumu ortadan kaldırmak için Kur’an’ın nurlu iklimine mutlak ihtiyacımız vardır. Milletimizi Kur’an’la yeniden buluşturmamız gerekiyor. Düzenlenen Kur’an ziyafetlerindeki amacımız Kur’an-ı Kerimi yeniden insanımızın gönüllerine ve ruhlarına nakşetmektir.” dedi.

 

Milletimizin mukaddesatı söz konusu olunca kendilerini yalnız bırakmamadıklarına dikkat çeken Tongüç, “Bu salonun içinin ve dışının dolması milletimizin Kur’an aşkının bir göstergesidir. Kur’an-ı Kerim insanlığa huzur ve saadet getirmiştir. Günümüzde keşmekeşin, kaos, kargaşa, kan ve göz yaşının işgal ettiği dünyamızın tek kurtuluşu Kur’an-ı Kerim’e sarılmaktan geçer. Gelin hep birlikte Kur’an-ı Kerim’e sarılalım” dedi.

 

Dünyaca ünlü Hafız ve kurralardan Ankara Hamidiye Camii İmam-Hatibi Bilal Gülmez ile Güney Afrikalı Dünya Kur’an-ı Kerim Okuma birincisi Abdurrahman Sadıen muhteşem kıraatlarıyla salonda bulunanlara unutulmaz anlar yaşattılar.

 

Peygamber sevgisiyle salonu dolduran vatandaşlardan bazıları coşku ve heyecanın etkisiyle gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

 

Programa AGD eski Genel Başkanı İlyas Tongüç, AGD Çankırı İl Başkanı Muhammet Sivridağ, SP Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, Diyanet Sen Çankırı İl Başkanı Osman Doğan, Kamu-Sen Çankırı İl Başkanı Metin Memiş, STK temsilcileri ve yüzlerce Orta’lı katıldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editör: Haber Merkezi