Tunceli Pülümür Kocatepe bölgesinde polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olanlar arasında Çankırı Şabanözü ilçesi Karahacı köyünden sözleşmeli pilot Dilaver Karsavuranoğlu (46) da bulunuyor.

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde kalktıktan 10 dakika sonra irtibat kesilen helikopterin enkazına ulaşıldı. Helikopterin düştüğü yere en yakın olan Kocatepe Jandarma Karakolundan olay yerine giden 2 askeri timin, enkazına ulaştığı ve helikopterde bulunan 12 kişinin şehit olduğu bilgisini Tunceli Valiliğine bildirildiği öğrenildi.

 

Söz konusu helikopterde Şabanözü Karahacı köyünden emekli albay, sözleşmeli pilot Dilaver Karsavuranoğlu’da şehit olan isimler arasında yer aldı.

 

Valilik'ten alınan bilgiye göre; Tunceli'de 12 personeli taşıyan ve radardan kaybolan helikopterde bulunanların isimleri belli oldu. Helikopterde, Hakim Onur Alan, polis memurları Ekrem Dereli, Sadettin Demir, Candaş Kaplan, Mesut Özdemir, Ahmet Cihan Kilci, Hasan Yıldırım, Azam Gündede, Komiser Pilot Abdullah Ortanca, Polis memuru teknisyen Murat Ködük, sözleşmeli pilot Dilaver Karsavuranoğlu'nun olduğu belirtildi.

Karsavuranoğlu’nun köyde yaşayan annesi Gülhanim Karsavuranoğlu acı haberi alır almaz Polis Özel Harekat Merkezinin olduğu Gölbaşı’na hareket etti. Dört erkek kardeşten biri olan Karsavuranoğlu’nun babasının daha önce vefat ettiği öğrenildi.

-Ankara'da ki evinde yas hakim-

Emniyet Genel Müdürlüğünde sözleşmeli pilotluk yapan emekli albay Dilaver Karsavuranoğlu'nun Yenimahalle Batıkent'teki evi de acı haberi alan yakınları ve komşularıyla doldu. Şehidin evinin bulunduğu sokakta Yenimahalle Belediyesi ekiplerince taziye çadırı kuruldu. Ailenin oturduğu binaya Türk bayrakları asıldı. Şehit Karsavuranoğlu'nun da 20'li yaşlarda iki erkek çocuk babası olduğu öğrenildi.


-Cenaze töreni Perşembe günü-

Şehit Albay Karsavuranoğlu'nun cenaze törenide netlik kazandı. Şehit Albayımız 20 Nisan Perşembe günü Şabanözü Karahacı köyünde öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze amazının ardından köy mezarlığında toprapa verilecek. 

Editör: Haber Merkezi