Esen, “MHP’den 1 vekilimiz olsaydı iki katı hizmet yapardım!”

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Çankırı’dan en az bir milletvekilimiz olsaydı, inanın bunun iki - üç katı hizmet yapma fırsatımız olurdu.” dedi.  

Kovid-19’üzün küresel etkilerine dikkat çeken Esen,” Keşke bunları iki yıl önce plan lamımız dâhilinde her türlü küresel sıkıntılara rağmen, bitirme imkânımız vardı. Nedenlerini sizde biliyorsunuz, bende biliyorum .” diyerek kamuoyunda dile getirilen AK Partili Salim Çivitcioğlu’nca engellendiği imasını hatırlara getirdi.

Başkan Esen, MHP aday adayı tanıtım toplantısında konuştu. Açıklamasında dikkat çeken ifadeler kullana Esen, “En az bir milletvekilini Milliyetçi Harekat Partisi olarak Çankırı’dan çıkaracağız.”dedi.

Beytülmale riayet ederek adaletli bir şekilde Çankırı’yı yönetmeye gayret ettiklerini belirten Esen, “Çankırımızı merkezde ben, ilçelerde çok değerli ağabeylerim layıkıyla yönettiler. Ama bunları niye anlatıyorum. Tabi yaşadığımızı sürecide çok iyi biliyorsunuz. Bir şeyin alternatifi olmak çok zor! Keşke bunları iki yıl önce plan lamımız dâhilinde her türlü küresel sıkıntılara rağmen bitirme imkânımız vardı. Nedenlerini sizde biliyorsunuz, bende biliyorum.” şeklinde konuştu.

Esen’den Çankırı’da MHP’li milletvekili özlemi!

MHP’li milletvekili özlemini dile getiren Esen, “Ama ben hep şunu söylüyorum. Hep bir yanımız eksik. Bir yanımız, dediğimiz de inşallah milletvekilliği. Çankırı’dan en az bir milletvekilimiz olsaydı, inanın bunun iki - üç katını yapma fırsatımız olurdu.  Bunu net söylüyorum. İnşallah inanıyorum ve başaracağımızı biliyorum. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde en az 1 milletvekilini, bunu ben söylemiyorum sokakta aynı şeyi söylüyor. MHP olarak Çankırı’dan çıkartacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Editör: Haber Merkezi