Çankırı'dan yıllar önce Fransa'ya göç eden Haliloğlu ailesinin Fransa'da doğup büyüyen kızları Zeliha Haliloğlu, örnek olacak bir başarı öyküsüne imza attı.

Fransız ve Türk kültürü içerisinde yetişen ve sadece yaz tatillerinde Türkiye'ye gelen Haliloğlu, Türkiye'nin sayılı üniversiteleri içerisinde olan İstanbul Üniversitesi'nde 4 yıllık İlahiyat Fakültesine yerleşti.  O günden sonra büyük bir özveride bulunarak eğitim sürecini tamamlayan Haliloğlu, 2014-2015 öğretim yılında Fakülte 1'ncisi oldu. Binlerce kilometre öteden gelerek derece yapan Haliloğlu'nun Fakülte birinciliği ailesinde büyük sevince yol açtı. Haliloğlu, diplomasını Ankara'da  Diyanet İşleri Başkanlığı kampüsünde düzenlenen törenle Diyanet İşleri Resisi Prof. Dr.  Mehmet Görmez'den aldı.


Baba Hüseyin Haliloğlu," Kızım Fransa doğumlu ama Türkçeye son derece hakim.  Eğitim hayatı başarılarla dolu. Fransızca ve iyi derecede İngilizce bilir. Paris'te Uluslararası İlahiyat programı mülakatında birinci olmuştu. Bu yıl da İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni birincilikle bitirmenin gururunu yaşattı bize." diyerek duygularını ifade etti.

Editör: Haber Merkezi