banner198

İdris Şahin 10 Kasım mesajı

TBMM 24. Dönem Çankırı Milletvekili Avukat İdris Şahin 10 Kasım mesajı

İdris Şahin 10 Kasım mesajı
banner145

TBMM 24. Dönem Çankırı Milletvekili Avukat  İdris Şahin, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 78'inci yıldönümünde şükran, minnet ve özlemle anıyorum." dedi. 

 

Şahin mesajında şunları kaydetti:

 

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 78'inci yıl dönümünde şükran, minnet ve özlemle anıyorum.  Atatürk, Yurdumuzun dört bir tarafı düşman işgaline uğradığı karanlık günlerde istiklal meşalesini yakarak  ulusumuzun yeniden varoluş mücadelesini başlatmıştır.  Türk milletinin bağımsızlık harekatı, Anadolu'da çakılan kıvılcım ile yurdun her karış toprağında binlerce vatan evladının kanlarıyla sulayarak elde edilmiştir. O'nun 'en büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması işte böylesine büyük bedeller ödenerek gerçekleşmiştir. Atatürk; millet egemenliğine dayalı, çoğulcu yönetim anlayışı, bilim ve akılın doğrultusunda ilerleyen hedefler göstermiş ve ülkemizi bu hedefler doğrultusunda birleştirmeyi başarmıştı.   

 

Bu duygu ve düşüncelerle; vefatının yıldönümünde askeri deha , siyaset ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 03:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner258