banner198

AK Parti Çankırı İl Başkanı Çelik, Kadir Gecesini kutladı!

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Çelik, Kadir Gecesini kutladı!
banner145

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çelik mesajında şunları kaydetti:

Dostluk ve kardeşliğin, birlik ve dayanışmanın hazzına erdiğimiz, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, kutlu bir gece olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir Gecesi; insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, Yüce Yaratan tarafından sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve dayanışmanın öneminin daha iyi anlaşıldığı bu günlerde, mübarek gün ve gecelerin önemini daha iyi idrak ederek, milletimiz için, felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir. Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmaya devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyor, tüm hemşerilerimin, ülkemizin ve tüm İslam Âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyorum.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 02:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER