banner198

Çankırı FETÖ Sağlıkçılar yapılanması davasında karar çıktı! İşte detaylar...

Çankırı’da, FETÖ/PDY örgütünün sağlıkçılar yapılanması davasında 2'si firari 28 sanıklı davada 19 sanık beraat etti.

Çankırı FETÖ Sağlıkçılar yapılanması davasında karar çıktı! İşte detaylar...
banner145

Çankırı’da, FETÖ/PDY örgütünün sağlıkçılar yapılanması davasında 2'si firari 28 sanıklı davada 19 sanık beraat etti. Davada 7 sanık suçlu bulunarak çeşitli oranlarda hapis cezasına çarptırıldı.

Çankırı’da 22 Mart 2016 tarihinde FETÖ/PDY örgütüne yönelik ilk operasyon olma özelliği taşıyan FETÖ’nün sağlıkçılar yapılanmasına ilişkin Çankırı Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında 19 sanık beraat etti.

Firari imamların dosyası ayrıldı –

Çankırı Ağız Ceza Mahkemesinde FETÖ/PYD örgütüne yönelik sürdürülen sağlıkçılar davasında 23. celsede karar çıktı. Davanın karar duruşmasında 18 sanık ve sanık avukatları hazır bulundu. Mahkeme Firari İl İmamı Abdullah Özdemir ve Sağlık İmamı Mustafa Kütük’ün dosyalarin ayrılmasına kara verdi. Firari imamların tutuklanmalı yakalama kararının devamına karar verdi.

Sağlık tepe yöneticileri Akan ve Yetkin aklandı-

Sağlıkçılar davasında en dikkat çeken kararlar ise terör örgütü üyeliği ile suçlanan, Çankırı sağlığında vesayet düzenine karşı savaş açan Çankırı İl Sağlık eski Müdürü Halil Nevzat Yetkin ve Kamu Hastaneleri eski Genel Sekreteri Dr. Selçuk Akan’la ilgiliydi. Geçmiş dönemde Çankırı sağlığının iki tepe yöneticisinin beraat etmesi, Akan ve Yetkin’e karşı hastanede vesayet düzenini korumak isteyen belli grupların intikam almak amacı ile iftira ve komplo kurdukları iddialarını kuvvetlendirmiş oldu. Mahkemeden aklanan bir çok ismin iftira ve komplonun parçası olan isimlere karşı dava açmaya hazırlandığı haber merkezimize gelen bilgiler arasında yer alıyor.

FETÖ dernek temsilcilerine ceza geldi –

MEVA Çankırı İl Temsilcisi Recep Şenel, Çankırı Sağlıkçılar Derneği (ÇASAD) Kurucu Başkanı İsmail Çağatay Topçu, Ufuk Sağlık Sen Çankırı İl Temsilcisi Ayhan Aykutluğ ve Cihan Haber Ajansı İl Temsilcisi Kemalettin Sazoğlu ceza alan isimler arasın da yer aldı.

On dokuz sanık beraat etti –

Karar duruşmasında terör örgütüne üye olma suçundan yargılanan; Ali Kocabıyık, Abdullah Yemişenözü, Halil Nevzat Yetkin, Murat Konuşkan, Selçuk Akan, Tuğba Karakaya, Habibe Ak, Ahmed Şadi Kılınç, silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme suçundan yargılanan; Kurtuluş Onay, İbrahim Saygılı, Hüseyin Şentürk, Cafer Gençtürk ve Tuncay Arık, 6415 sayılı kanuna muhalefet suçundan yargılanan; Ünal Sarı, Selim Ünsan, Zeynep Katipoğlu, Kemal Erdem, Orhan Aslan ve Aydın Öztürk’e savunmalarının aksinin kanıtlanamadığı ve cezalandırılmasına yeterli her türlü şüpheden uzak kesin, yasal ve inandırıcı delil elde edilemediği gerekçe gösterilerek, sanıkların beraatına karar verdi.

Yedi sanık ceza aldı –

Heyet, silahlı terör örgütüne üye olma suçundan Ayhan Aykutluğ ve İ. Çağatay Topçu’ya 6 yıl 10 ay 15 gün, Hacer Yıldırım, Hüsne Karaca Akbaş ve Recep Şenel’e 6 yıl 3 ay, Kemalettin Sazoğlu ve Ali Kuş’a 4 yıl 2 aydan oluşan çeşitli hapis cezalarına çarptırdı. Mahkeme kararlara itirazın istinaf yolu açık olmak üzere ceza alan sanıkların karar kesinleşinceye kadar yurt dışı yasağı ve adli kontrol kararının devamına karar verdi.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 22:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacer yildirim
Hacer yildirim - 3 yıl Önce

4 yildir ayni mahkemede yargilandigim aslinda bu mahkemeye kadar hic samimi olmadigim ama tertemiz insanlarla dolu arkadaslarim berat ettiniz sizin icin cok mutluyum cok sukur bin sükur ..... ben ve digerleri icin biliyorum ki cok yakin zamanda bizde berat edecez sucumuz beraber calistigimiz insanlara guvenmekti sadece cok yakinda bizde sizinle o mutlulugu yasayacaz ... rabbim mutlulugunuzu daim etsin.

KURTULUŞ
KURTULUŞ @Hacer yildirim - 3 yıl Önce

inşAllah sizlerde o mutluluğu yaşayacaksınız.bundan hiç şüphemiz yok.

KURTULUŞ
KURTULUŞ - 3 yıl Önce

ALLAH BELANIZI VERSİN ŞEREFSİZLER .M.Ü-H.E ÇANKIRIYA DA BEKLERİM.MİSAFİR EDEYİM SİZİ.HABER VERİN AMA.T.D-H.F NE OLDU PLANLAR TUTMADIMI ŞİMDİ HESAP ZAMANI.

KURTULUŞ
KURTULUŞ - 3 yıl Önce

SAYIN VEKİLLER KENDİNİZE VE BULUNDUĞUNUZ MAKAMA BİRAZ SAYGINIZ VARSA,BUNCA İNSANIN AHINI ALMIŞ,KOLTUK SEVDALISI,SAHTEKAR HERİFLERE SAHİP ÇIKMAYIN.VALLAHİ VEBALE GİRERSİNİZ.H.F DE BİR ZAMANLAR BU ÜÇKAĞITÇILARA İNANIP BİRÇOK İNSANIN VEBALİNİ ALDI.SİZDE ONUN GİBİ OLMAYIN.UYANIN ARTIK UYANIN.

Kartal
Kartal - 3 yıl Önce

Oğlum şimdi şapa oturdunuz, bu adamlara attığınız iftira buraya kadarmış, artık rövanş zamanı, bakalım cukkaladığınız paralar sizi kurtarabilecekmi:))

Sağlık memuru
Sağlık memuru - 3 yıl Önce

Demekki neymiş iftira komplo yalan ve dolanda bir yere kadarmış şimdı sıra Halil nevzat yetkin ve Selçuk akan da ikisinide tanirim yakında başlarından neler gecti sizın tanımınızla vesayetciler neler yaptı ise çankırı halkını bilgi ve belgelerle bilgilendireceklerinden kimsenin şüphesi olmasın her şeyin bir sonu var veseyetcilere daha ne kadar kol kanat gerecek sayın ak partili yetkililer bakacaz yazık ediyorsunuz sayın yetkililer yazık sayın cumhurbaşkanımıza verdiğiniz zararı cankırı da muhalefet partiler veremedi hadı siz devam edin bakalım

Ilahi adalet
Ilahi adalet - 3 yıl Önce

Ilahi adalet tecelli etti. Şimdi bu iftirayı atanlar mahkemeyi kübrada suçsuz insanlara 3 yıldır çektirdikleri sıkıntıların hesabını nasıl vereceklerini düşünsünler.

Düzeltme ve teşekkür
Düzeltme ve teşekkür @Ilahi adalet - 3 yıl Önce

Sayın çankırı postası gazete haberleriyle ilgili sizi tenzih etmediğin için özür diliyorum. Sizin ve sayın Şeker'in bu konudaki tavrı ve cesareti için teşekkürler. Hâlâ o haberleri yayınlayan gazetecilerin beraat haberini yayınlamamaları biraz galeyana getirdi ve genel bir ifade oldu. Allah doğruyla ve doğrunun yayında olanlarıdır.

Müdürlük çalışanı
Müdürlük çalışanı - 3 yıl Önce

Sayın editör selcuk akan bu memlekete kimsenin yapamadığı anjiyo ünitesini getirmekte son aşamaya gelindiğinde adam a vesayetciler neler yaptı neler onca istifa onca düzmece şeyler bu memlekette genel sekreterin kilitli kapalıları kırıldı gece kim neden ne amaçla yaptı her şey çıkacak ortaya her şey ondan sonra bunca cıkan olaylar bilgi ve belgeler varken bunları görevde tutun yetkililer verecek bunların hesaplarını burdan yetkililere sesleniyorum ADAM AMCASINI ÖZ AKRABASINI SATTI BEYLER KOLTUKDAN İNİNCE sizi haydı haydiye satar kendinize gelin yetkililer kendinize gelin

adil düzen
adil düzen - 3 yıl Önce

İnsan zulmeder, ancak Allah adildir, adalet eder. Bu sonuç aslında malumun ilanıdır. Herkes biliyordu bu kişilerin FETÖ cü olmadığını. Biz biliyoruz bunun intikam davası olduğunu. Adamlar göreve başlayıp 8-9 ayda birçok işi hallettiler. Belki 1 yıl kalsalar anjio ünitesi bitecek, yapısal tüm eksikler tamamlanacak, hekim açığı kapanacaktır. Bu memleketin içine ettiniz, sağlığın içine ettiniz. Beceriksiz insanları sırf kullanmak için bir yerlere getiriyorsunuz, Allah bu milletin hakkını da, bizim gibi haksızlığa uğrayan insanların hakkını da burnunuzdan fitil fitil getirsin.

Cevap
Cevap @adil düzen - 3 yıl Önce

Altını imzalarım, yalnız sağlığı bunlar tek başına bitirmedi, biz bunların üyesi olarak zulme ortağız, basiretsiz yöneticileri allayıp pullayıp, karakterli yöneticilere türlü iftira atmışlar, biz hala üye olmaya devam edelim, olur mu kardeşlerim, yarın ahirette bu zulüm sorulduğunda da şöyle deriz"efendim, ben korkudan üye oldum, yerimi değiştirirler diye korktum, bana iftira atarlar diye korktum, ballı yerden alınmakta korktum" ama hesabın alınacağı o çetin günde, Allah sormaz mı? Cehennemden korkmadında bu yalancılardan mı korktun diye? ölüm var, hesap var, Yaradanın onlarca ayetin sonunda bizlere hatırlattığı ayetle cümlemi bitiriyorum, "hala aklınızı kullanmayacak mısınız?"


SIRADAKİ HABER

banner273