banner198

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı kararlarını açıkladı! Yeni yasaklar geldi…

Bugün yapılan Kabine Toplantısı’nda hafta içi belli saatlerde uygulanan sokağa çıkma yasaklarının iftar ve sahur saatleri dikkate alınarak süreleri değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı kararlarını açıkladı! Yeni yasaklar geldi…
banner145

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı kararlarını açıkladı! Yeni yasaklar geldi…

Bugün yapılan Kabine Toplantısı’nda hafta içi belli saatlerde uygulanan sokağa çıkma yasaklarının iftar ve sahur saatleri dikkate alınarak süreleri değiştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada hafta içi sokağa çıkma yasağının saat 19:00’da başlayıp, sabah 05:00’de biteceğini duyurdu.

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ DEĞİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca, sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." diyerek şunları kaydetti:

"İki haftalık dönemde hedeflediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecek.

Hafta içi sokağa çıkma sınırlamasının saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olarak güncellenmiştir. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir. 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz.

8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir. Kamuda saat 16.00'da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. (Kamuda) Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak."

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER