banner198

Hatay Erzin’den Ilgaz Halkına Hediye

Hatay Erzin halkı "HATAY’DAN ILGAZ’A GÖNÜL BAĞI" diyerek Ilgaz halkına dağıtılması için bir kamyon narenciye gönderdi.

Hatay Erzin’den Ilgaz Halkına Hediye
banner145

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Merkezli meydana gelen depremlerde 10 ilimiz ciddi ölçüde hasar almış, tüm Türkiye yardım ve destek için seferber olmuştu. Bu yardımlaşma zincirinin Çankırı’daki önemli halkalarından birini oluşturan Ilgaz İlçe Halkı, Ilgaz Belediyesi öncülüğünde yapılan yardım kampanyasına destek olmuş; Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün koordinesinde bir ve beraber olarak yaraları sarmıştı.

Deprem için tamamı Ilgaz Halkından ve Hayırsever iş insanlarından karşılanan 33 tır yardım malzemesi Ilgaz Belediyesince deprem bölgelerine gönderilmiş, bu yardımlar içerisinde Hatay iline 3 tır yardım malzemesi ile Erzin ilçesine Aşevi kurulmuştu.

Yapılan yardımlar için Ilgaz halkına müteşekkir olan Erzin halkı da "HATAY’DAN ILGAZ’A GÖNÜL BAĞI" diyerek bir kamyon narenciyeyi Ilgaz halkına dağıtılması için ilçeye gönderdiler.

Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk yaptığı açıklamada: “6 Şubat günü büyük bir felaket yaşadık. Öncelikle bu felakete karşı yardım taleplerimize karşılık veren ve 33 tır yardım malzemesinin deprem bölgelerine gönderilmesine vesile olan ve aşevi kurulmasında katkıları bulunan değerli Ilgazlı vatandaşlarımıza duyarlılıkları için teşekkür ediyorum.

"İyilik yap denize at" düsturuyla hareket ettiğimiz deprem bölgesi yardımlarımız sonrası Hatay Erzin’den Ilgaz’ımıza teşekkür ziyaretine gelen kıymetli misafirlerimize ise hoş geldiniz diyor, Ilgaz halkına dağıtılması için gönderdikleri bir kamyon narenciyeikramı içinIlgazlılar adına Erzin halkına şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bir kere daha Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olanlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim bu tür felaketlerden ülkemizi muhafaza eylesin.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2023, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304