banner198

Uzunyol’da facianın eşiğinden dönüldü!

Çankırı’nın tarihi ahşap yapılarıyla ünlü Uzunyol’da yangın çıktı. Yangın büyümeden söndürüldü.

Uzunyol’da facianın eşiğinden dönüldü!
banner145

Çankırı’nın tarihi ahşap yapılarıyla ünlü Uzunyol’da yangın çıktı. Yangın büyümeden söndürüldü.

Çankırı’nın mimarisini yansıtan evlerin bulunduğu Uzunyol’da restore çalışmaları devam eden ahşap bir evin çatısında yangın çıktı. Çıkan yangına Çankırı Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti.  Yangın itfaiye tarafından kontrol altına alınırken yangının büyümesi halinde bitişik nizam ahşap evler nedeniyle bütün binalara sıçramasının önüne geçilmiş oldu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
FAZLA ÖDEME
FAZLA ÖDEME - 2 yıl Önce

PERSONEL SAĞLIK NET'DEN ALINTIDIR.
Nöbet ücretleri geri istenen sağlık çalışanları icra tehlikesiyle karşı
karşıya Laboratuvar ve röntgen teknikerlerinin ‘acil çalışanı’ sayılmaması gerekçe gösterilerek, 2 yıl boyunca kendilerine ödenen nöbet ücretleri geri istenmeye başlandı. Konuyu TBMM'de gündeme getiren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, "Sağlık çalışanlarının fedakarlıklarının karşılığı bu şeklide cezalandırılmamalı" dedi. Gündem 01 Temmuz 2021 Perşembe 10:12 Bursa İl Sağlık Müdürlüğü'nün 15 Nisan 2021 tarihinde bir sağlık memuruna gönderdiği yazısında, yüzde 50 artırımlı nöbet ücretleri için gerekli hesaplamaların yapıldığı, ödenen fazla nöbet ücretleri için de borç açıldığı bildirildi. Borç kaydının 30 gün içerisinde yatırılması istendi. Birçok laboratuvar ve röntgen teknikerlerine bu taleplerin iletildiği ve icra tehlikesiyle karşı karşıya kalabilecekleri öğrenildi. “ÖDEMEZLERSE İCRA İŞLEMİ BAŞLATILACAK” Bu konu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de gündeme geldi. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının icra tehlikesi ile karşı karşıya olduklarına dikkat çekti. CHP’li Aydın, “Röntgen ve laboratuvar çalışanlarından, acil ücret farkları 30 Haziran’a kadar geri ödeme emriyle istenmekte ve ödenmediği takdirde icra işlemleri başlatılacağı yazıyla bildirilmiş. Bu konunun bir an önce düzeltilmesi ve onların bu fedakarlıklarının karşılığı bu şeklide cezalandırılmamalı…” şeklinde konuştu. “FEDAKARLIĞIN KARŞILIĞI BU OLMAMALI” Covid-19 salgının başladığı andan itibaren sağlık çalışanlarının canla, başla çalıştığını ifade eden Erkan Aydın şunları söyledi;
Gece nöbet tutuyorlar, ailerinin, çoluk-çocuklarının yüzlerini görmüyorlar. 500’e yakın sağlık çalışanı da hayatını kaybetti. Bunların arasında röntgen ve laboratuvar çalışanları da var. * Maalesef nöbet tuttukları halde, acil ücret farkları geri ödeme emri ile istenmekte. Bu arkadaşlarımız 2 yıldır çok küçük ücretler ile aldıkları paraları peşin olarak, ödemeleri talep ediliyor. * Ödenmediği takdirde icra işlemleri başlatılacağı kendilerine yazı ile bildirilmiş. Onların fedakarlıklarının karşılığı bu olmamalı bu hatanın biran önce düzeltilmesi gerek GERİ İSTENEN ÜCRET 15 BİN TL’Yİ BULUYOR Öte yandan röntgen ve laboratuvar personeline acil farkı olarak 2 yılda ödenen ve geri istenen nöbet paralarının en yükseği 15 bin TL, en düşüğü ise 3 bin TL.

Sayın ŞEKER Çankırıdada aynı konu vardı ama siz ne yazıkki bu olayı YOLSUZLUK olarak adlandırdınız.Sağlıkçılar olarak size kırgınız.

SIRADAKİ HABER