banner198

Vali Abdullah Ayaz Görevine başladı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden Çankırı Valiliğine atanan Abdullah Ayaz, görevine başladı.

Vali Abdullah Ayaz Görevine başladı
banner145

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden Çankırı Valiliğine atanan Abdullah Ayaz, görevine başladı.

Cumhurbaşkanlığının 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararıyla ilimize atanan Vali Abdullah Ayaz, bugün saat 15.00’te ilimize gelerek, görevine başladı.

Ayaz, Yeni Hükümet Binası önünde; Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Şahin Bayhan, Mustafa Emre Kılıç, Akın Karagöz, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, daire müdürleri ve basın mensupları tarafından karşılandı.

Daha sonra makamına geçen Vali Ayaz, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak yaptığı konuşmada, atamanın herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çankırı'da kaldığı sürede elinden gelen tüm gayreti göstereceğini vurgulayan Ayaz, “Valilik görevimiz süresince hep birlikte mesaimiz olacak. Bu süre içerisinde Çankırı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Memleketimizin farklı yerlerinde, farklı görevlerde bulundum. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nde,Daire Başkanlığı,Genel Müdür Yardımcılığı ve son olarak Genel Müdür olarak görev yapmaktaydım. Bugüne kadar elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Çankırı’da da aynı gayreti sarf edeceğiz. İnşallah görev süremiz içerisinde 75 bin metrekarenin her karışına ayak basmaya çalışacağız. Vatandaşlarımızın tamamına temas etme çabasında olacağız. Meselelere, sorunlara eğilme gayretinde olacağız. Yapılabilecek ne varsa ilimizin potansiyelini kullanarak, geliştirme adına gayret ve çaba içerisinde olacağız. Neticesinde bunlar Vali, Tugay Komutanı ve Belediye Başkanının veya diğer görevlilerin tek başına yapabileceği işler değil; bu bir ekip çalışmasıdır. Hepimiz üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yaparak, elimizden gelen gayreti gösterip sonunda alnımızın akıyla bu görevi bizden sonra gelenlere teslim etme çabası içerisinde olacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Benden önce görev yapan Valilerimize ve benden önce ayrılan Valimize de teşekkür ederim. Onlar bayrağı aldılar, taşıdılar ve bize devrettiler. Bizler de görev süremiz boyunca en iyisini yapma gayretinde olacağız” şeklinde konuştu.

petshop

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 02:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304