banner198

Vali Ayaz: Denetimler bayramda da devam edecek

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Covid-19 tedbirleri kapsamında devam eden sokağa çıkma kısıtlaması denetimlerinin Ramazan Bayramı’nda da devam edeceğini söyledi.

Vali Ayaz: Denetimler bayramda da devam edecek
banner145

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Covid-19 tedbirleri kapsamında devam eden sokağa çıkma kısıtlaması denetimlerinin Ramazan Bayramı’nda da devam edeceğini söyledi.

Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Şehitliğine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Covid-19 vaka durumları ve gündemle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bütün vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayan Vali Ayaz, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı bayram tedbirlerine dikkat çekti.

Bayram trafiğiyle ilgili de açıklamada bulunan Ayaz, “Asayişle, trafikle ilgili olarak her ne kadar kısıtlamalar olsa da belirli bir hareket var. Onunla ilgili olarak gerekli tedbirler alınıyor” dedi.

İnşallah hastalık gölgesinde geçirdiğimiz son bayram olur -

Bu bayramın hastalık gölgesinde geçirilen son bayram olmasını umduklarını ifade eden Ayaz şöyle konuştu: “Özellikle altını çizmek istediğimiz bir husus var; bu bayram inşallah bu şekilde geçirdiğimiz son bayram olur. Kurallara, tedbirlere uyalım. Acil ihtiyaçlar nedeniyle dışarı çıkma durumu olduğu için vatandaşlarımızın bir hareketi söz konusu. Bu bayramda da bayramlaşma, büyükleri ziyaret, sarılmalar ve benzeri durumların olmasını istemiyoruz.

Aile içi bulaşma oranı yükseliyor -

Bu ayda tespit edilen vakalarda gördüğümüz aile içi bulaş, geçen aya göre yüzde 20’lik bir artış kaydetti. Aradığımız hastaların yüzde 60’ı hastalığı aile içinden kaptığını ifade ediyor. Vakalarımızda hızlı bir düşüş var. Her geçen hafta bir önceki haftadan daha iyi oluyor. Onun için yeni bir artış görmek istemiyoruz, yeni hatsalar görmek istemiyoruz. Hastanemiz rahatlıyor.  Hastaneye, yoğun bakıma yeni hasta almak istemiyoruz. Bunu da vatandaşlarımızın tedbirlere uyumu ile sağlayacağız. Mümkün olduğunca evlerimizde kalalım teknolojiden faydalanarak bayramlaşalım.

Denetimler bayramda da devam edecek -

Denetimler devam edecek. Bu süreçte Çankırı’ya kısıtlamanın başlangıcından önce gelenlere, özellikle köylere gelenlere karantinada kalmaları konusunda tebligatta bulunduk ve Jandarma marifetiyle onları denetledik. Denetlemeye de devam edeceğiz. Bayramda da tüm arkadaşlarımız sahada olacaklar. Vatandaşlarımızdan da bizlere yardımcı olmasının özellikle istiyoruz.”

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021, 01:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meftun Karakulak
Meftun Karakulak - 3 yıl Önce

Denetleme konusunda gerçekçi değiliz. Mülteciler ve poşalar heryerlerde çokluk çocuk gezip dururken olan garibim Çankırı’nın halkının çocuklarına oluyor. Şahsen benim çocuklarım okullar haricinde evimden dışarı çıkmıyorsa kimsede çıkmasın. Vebale girmesin

SIRADAKİ HABER