Tokat'tan İstanbul istikametine gidmekte olan bir yolcu otobüsü D-100 E(80) Karayolunun Çerkeş ile İsmetpaşa arasındaki Dereköy mevkinde hızlı girdiği virajı alamayarak yaklaşık 100 metrelik uçuruma yuvarlandı. Minibüsteki 7 kişi öldü, 3 kişi ise yaralandı.

Kaza, bugün saat 03.30 sıralarında Karabük ile Çankırı il sınırının kesiştiği Çerkeş İlçesi  Dereköy Mevkii’nde meydana geldi. Tokat’tan İstanbul'a giden bir firmanın çalışanlarının içinde bulunduğu 27 yaşındaki Necmettin Karaismailoğlu yönetimindeki minibüs, hızlı girdiği virajı alamayarak taklalar atarak yaklaşık 100 metrelik uçuruma yuvarlandı.

Ortalığın kan gölüne döndüğü, minibüsün hurdaya döndüğü kazada, Ramazan Bulut (26), Nuri Özbek (34), Mustafa Özbek (31), Serdar Arslan (25), Ömer Güler (45), Ali Karatepe (36) ve Cengiz Genç (24) yaşamını yitirdi, Necmettin Karaismailoğlu, Yakup Yılmaz (39) ve Nail Kaya (35) ise yaralandı.

Kaza sonrası olay yerine çok sayıda kurtarma ekibi ve ambulans sevk edildi. Araçtan çıkarılan yaralılar, ambulanslarla Karabük Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Editör: Haber Merkezi