İYİ Parti Çankırı Belediye Başkan aday adayı Umut Özcan, partisinden istifa ederek Demokrat Parti’nin belediye başkan adayı olarak ilan edildi.

Mahalli idareler seçimlerine hızla yaklaşılırken Çankırı Siyasi tarihine geçecek bir olaya yaşandı. İyi Parti’den Çankırı Belediye Başkan aday adayı olan Umut Özcan partisinden istifa ederek Demokrat Parti saflarına katıldı.

Genel Yayın Yönetmenimiz Ercan Şeker’e DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile bir araya geldiğini söyleyen Özcan, partinin aday adayı değil direk aday olarak kabul gördüğünü söyledi.

İYİ Parti’den istifa etmesini partinin kendisini sahiplenmemesine bağlayan Özcan,” Bir ilçe belediye başlan aday kadar sahip çıkılmadım. Partinin sosyal medya hesaplarında paylaşılmadım. Ben İl Belediye Başkan aday adayıyım.  İl Başkanı Aydın Akbaş’ın Eldivan’da teşkilata yaptığı konuşmada ‘Aday adaylığı süreci bitmedi. En iyi adayı bulup çıkacağız’ demesi de bardağı taşırdı” dedi.

Profil resmini değiştiren ve “Hizmetin partisi olmaz!” mesajını paylaşan Özcan, Çankırı’da ilk ilan edilen Belediye Başkan adayı oldu.

Umut Özcan, 26 Kasım 2023 tarihinde İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile Çankırı Belediye Başkan aday adaylığını açıklamıştı. Toplantıya Demokrat Parti İl Başkanı Şakir Atıcı’da katılmıştı.

Milletvekili Pelin Yılık TBMM’nin en beğenilen vekilleri arasında Milletvekili Pelin Yılık TBMM’nin en beğenilen vekilleri arasında
Editör: Haber Merkezi