Kızılırmak serinlemek için aile fertleriyle birlikte suya giren 7 yaşındaki çocuk yaşam savaşı veriyor.

Çankırı’nın Kızılırmak ilçesinde Bayram tatili için memleketlerine gelen Çiftçi ailesi, Kızılırmak ilçesinde oturan anneanne H.Y.'yi ziyarete geldi. Kızılırmak nehri kenarında evleri olan aile, sıcak havanın etkisi ile serinlemek için Saat 12.00 sıralarında nehre girmek istedi. Anneanne H.Y.'yi de yablarına alan Çiftçi ailesinden anne M.Ç., 3 yaşındaki kız çocuğu A.Ç. ve 7 yaşındaki oğlu B.Ç., serinlemek için Kızılırmak nehrine girdi. Daha önce nehirden kum alınması nedeniyle nehir seviyesinin bir anda 2 metre derinleştiğini fark etmeyen aile üyelerinden 3 yaşındaki kız çocuğu A.Ç., anneanne H.Y. ve 7 yaşındaki B.Ç. suda çırpınmaya başladı. Anne M.Ç. kendi çabaları ile kızı ve annesini derin bölgeden kurtarmayı başardı. Yedi yaşındaki B.Ç. ise suda kayboldu. Çevreden yetişen vatandaşlar nehre dalarak yaklaşık 25 dakika suyun dibinde kalan B.Ç.’yi sudan çıkardı.

Pendik Aydos Ormanı’ndaki yangına müdahale sürüyor Pendik Aydos Ormanı’ndaki yangına müdahale sürüyor

Ciğerleri suyla dolan B.Ç’nin nabız atışlarının alınması üzerine çocuğu yaşamda tutmak için hızlı bir trafik yaşandı. Kızılırmak Devlet Hastanesine kaldırılan B.Ç.’ye Çankırı’dan uzman takviyesi gerçekleştirildi. 

Genç çocuğun yaşama tutunması için AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşerek hava ambulansı talep etti. Kızılırmak Devlet Hastanesi yanında bulunan okul bahçesine indirilen hava ambulansı B.Ç.’yi alarak Ankara’ya sevkini gerçekleştirdi.

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, İlçe Kaymakamı Bilal Çitil, Kızılırmak Belediye Başkanı Erol Şentürk, AK Parti İlçe Başkanı Besim Akça B.Ç.’nin ambulans helikopterle nakline nezaret etti.

B.Ç.’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Editör: Ercan Şeker