Çankırı’da KOAH hastasının 'elektrik kesintisi' kabusu Çankırı’da KOAH hastasının 'elektrik kesintisi' kabusu

Çankırı’nın Korgun ilçesinde kanalizasyon şebeke hattının yenilenmesi çalışmalarına başlandı.

Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan ikinci dönemine Korgun ilçe merkezinin eskiyen kanalizasyon alt yapısını yenileyerek giriyor. Şebeke hattının yenilenmesi çalışmalarının 16 Mayıs 2024 tarihinde 26 milyon 182 bin 816 TL ihalesi yapıldı. Sözleşmesi imzalanan Kanalizasyon İnşaatı Yapım İşinin yer teslimi ise 23 Mayıs 2024 tarihinde yüklenici firmaya verildi.

Toplam ihale bedeli 26 milyon 182 bin 816 TL olan kanalizasyon şebeke hattının yenileme çalışmalarının 180 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor. Yenileme projesinin Korgun Belediyesi açısından büyük bütçeli kaynak ayrılan çalışması olarak dikkat çekiyor.

Projeye, İller Bankası Su, Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri’nin (SUKAP) %50 hibe desteği verdiği, kalan %50 ödemenin ise Korgun Belediyesi bütçesinden 180 ay vade şeklinde ödeneceği bildirildi.

Kozan Korgun’u nakış nakış imar ediyor!

Korgun’u baştan sona yeniden imar eden ve halkın teveccühü ile 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde 2.defe Korgun Belediye Başkanı seçilen Hasan Kozan, geçtiğimiz dönemde ilçesinin içme suyu alt yapısını yenilemişti. Projenin tamamlanması ile birlikte Korgun alt yapısı baştan sona yenilenmiş olacak.

Editör: Ercan Şeker