banner198

İstiklal Yolu Yürüyüşü 10. Kez Düzenleniyor

Çankırı’da 2009 yılından beri her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen İstiklal Yolu Yürüyüşü 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde” 10. kez gerçekleştirilecek.

İstiklal Yolu Yürüyüşü 10. Kez Düzenleniyor
banner145

Çankırı’da 2009 yılından beri her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen İstiklal Yolu Yürüyüşü 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde” 10. kez   gerçekleştirilecek. 

İstiklal Yolu “İnebolu – Kastamonu- Ilgaz –Çankırı- Kalecik Ankara“hattı, Milli Mücadelenin zaferle sonuçlanmasını sağlayan askeri lojistik malzemelerin sevkiyatının yapıldığı en önemli yoldur.  Eli silah tutan bütün erkeklerin cephelerde olması nedeniyle, çoğunluğu kadınlardan oluşan bu cefakar ve fedakar insanlar 3 yıl boyunca çıplak ayak ve çarıkla yaz kış demeden kağnı arabalarıyla 344 km yolu katederek mermileri cepheye taşımışlar, Cumhuriyetle taçlanan başarıya imza atmışlardır. Ülkemizin bağımsızlığı için her türlü fedakarlığı gösteren kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükranla anmak amacıyla düzenlenen “İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ”ne geniş bir katılım bekleniyor.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut Altın
Davut Altın - 4 yıl Önce

Sefer birlikte 13 yaşında Kastamonudan Ankara ya cebiciye cephane taşımış Babası cephede olduğu için atları ve arabasını geri vermişler Dedemin babası şehid olmuş Dedeme tüm bu vatan için çalışan şehitlere Allah c.c rahmet eylesin Mekanları cennet olsun

SIRADAKİ HABER