banner198

Vahe Kılıçarslan ile özel röportaj!

Çankırı’nın kültür elçisi Vahe Kılıçarslan, Çankırı Postası’na özel röportaj verdi.

Vahe Kılıçarslan ile özel röportaj!
banner145

Çankırı’nın kültür elçisi Vahe Kılıçarslan, Çankırı Postası’na özel röportaj verdi.

Star TV’de yayınlanan “Vahe ile evdeki Mutluluk” programının yapımcı ve sunucusu Vahe Kılıçarslan programın son bölüm çekimleri için Çankırı’ya geldi. Çekimlerden arta kalan zamanında Genel Yayın Yönetmenimiz Ercan Şeker’e röportaj veren Kılıçarslan, Çankırı’nın kadim bir şehir olduğunu ve köklü bir kültüre sahip olduğunu ifade etti.

Büyükşehirlerin yanında kalan şehirleri her zaman sevdiğini, özel ilgi duyduğunu aktaran Kılıçarslan,”Çankırı Ankara’nın yanında bir şehirdir. Çankırı halkının da çok büyük bir mücadelesi vardır. Dikkat edin! Çankırı’nın bir çok iş adamı adeta Dünyaya meydan okuyan iş yerlerine sahiptir. Çünkü, çocukluktan buyana meşakkatli bir çalışmaya sahiptirler.  Engebeli araziden çıkarsın, tırnaklarınla kazıyarak mücadele edersin. Bu yüzden ben Çankırı’yı hep sevmişimdir. Örf, adet ve geleneklerine de hayranımdır. Ankara’ya  1 saat 10 dakika uzaklıkta  olmasına rağmen o eski Osmanlı örfini, adetini, gelenek göreneğini yaşatan topluluğa sahiptir. Hem yaren kültürü, hem yeme içme –kültürü, hem tarihi kültür özellikleri gibi bir çok güzelliği bünyesinde barındırıyor.” şeklinde konuştu.

Yapraklı Büyük Yaylada ve Çankırı Merkezinde çekimleri tamamlanan “Vahe İle Evdeki Mutluluk” programının son bölümünün tarihinin belli olmamakla birlikte Ağustos ayı gibi ekranlara gelmesi bekleniyor.

Uzun yıllardır devam eden program yüzlerice bölümüyle alanında büyük bir rekora doğru koşuyor.  

vip

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021, 04:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER