Kurşunlu tüm değerleri ile tanıtılıyor!

Hititlerden günümüze uzanan geçmişi ile tarihi ipek yolunun geçtiği Kurşunlu ilçesi, yöresel zenginliklerini tanıtmak amacı ile atağa geçti.

Kurşunlu Kaymakamlığı uhdesinde oluşturulan proje ekibi tarafından sürdürülen çalışmalar düzenlenen resepsiyonda tanıtıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törene ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Folklor ekipleri yöre folklorundan örnekler sergiledi. Daha sonra Demiryolu, Devrez Vadisi, Çavundur Kaplıcaları, Çiçek Balı ve yöresel lezzetlerin anlatıldığı slayt gösterisi gerçekleştirildi. Gösterilerin ardından açılan stantlar gezildi. Resepsiyonda Kurşunlu fotoğrafları, kara kalem çalımalar ve yağlı boya tablolarda sergilendi. Etkinlikler kapsamında Gökkuşağı Tiyatro Topluluğu tarafından 'Paldır Küldür Show" adlı güldürü oyunu iki seans halinde sahnelendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET ŞÜKRÜ KANAT  kurşunlu bal uretıcılerı bırlıgı başkanı  (eskı kurşunlu beledıye başkanı)
AHMET ŞÜKRÜ KANAT kurşunlu bal uretıcılerı bırlıgı başkanı (eskı kurşunlu beledıye başkanı) - 4 yıl Önce

SAYIN ÇANKIRI POSTASI VE MUHABIR HEMŞERIM ERCAN ŞEKERIN KURŞUNLU TANITIM PROGRAMINDA ÇEKIMLERIYLE VE HASSAS KONULARI IFADE EDEN TUM KURŞUNLUMUZUN ILGILI KONULARINI IŞLEYEN BU PROGRAMININ ÇEKIMINI YAPMASI VE YAYINLANMASINDAN DOLAYI SONSUZ TEŞEKKURLERIMIZI SUNUYOR başarılı çalışmalarınızın devamını dılıyoruz

banner304

banner303