banner198

Aydın Akbaş yeniden Merkez ilçe başkanı…

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı Merkez İlçe Başkanlığına Aydın Akbaş yeniden seçildi.

Aydın Akbaş yeniden Merkez ilçe başkanı…
banner145

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı Merkez İlçe Başkanlığına Aydın Akbaş yeniden seçildi.

 

100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Merkez İlçe kongresinin divan başkanlığını MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş yaparken, milletvekili Ahmet Bukan, İl Başkanı Bekir Satılmışoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Kamil Çoban divan üyeliğine seçildiler.

 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan MHP Kırıkkale milletvekili Osman Durmuş “MHP’nin içte ve dışta düşmanları var ve bunlar sürekli olarak MHP’yi takip ediyorlar. Şu anda buradaki kongreyi sadece sizler takip etmiyorsunuz! Ortadoğu, ABD ve AB ülkeleri de Çankırı’daki kongreyi takip ediyorlar. Onun için bu bilinçle ve şartla hareket etmeliyiz. Çankırı geçtiğimiz yerel seçimlerde bir uyanış gösterdi ama yetmez! Alınan oy yüzde 60’ları geçmeli ki o zaman Anadolu’nun hakimi bizler oluruz” dedi.

 

Kırıkkale milletvekili ve Sağlık eski bakanlarından Osman Durmuş ülkenin içinde bulunduğu gündemle de ilgili olarak “Bir fotokopi ile uğraşılıyor ve TSK’ya zarar verilmeye çalışılıyor. Oysa ki zamanında sayın Büyükanıt e-muhtıra Verdi ve ‘Ben yazdım’ dedi. Kanıt belli, yazan belli, o zaman sayın başbakan bir şey yapmadı! Şimdi ne olduğu belli olmayan bir fotokopi kağıdı ile uğraşılarak suni gündem yaratılmaya ve ülkemiz için büyük öneme sahip bir kurum olan TSK’ya zarar verilmeye çalışılıyor” dedi.

 

Hükümetin ekonomi politikasını da eleştiren Durmuş “Gelinen nokta belli. Çankırı göç veriyor, Orta Anadolu göç veriyor. Halbuki insanların doğduğu yer doyduğu yer olmalı” dedi.

 

İlk turuncu devrimin Türkiye’de olduğunu açıklayan Durmuş, ABD’nin 2010’da Irak’tan çekileceğini dile getirerek, “ABD’nin desteği ile ilk turuncu devrim burada oldu, ama şimdi ABD gidiyor. Onun için bu ocağa geri dönün. Hükümetin ömrü 2010’u bulmaz! Çünkü onu destekleyen ABD ve Soroz” şeklinde tamamladı.

 

Osman Durmuş’un konuşmasının ardından MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan söz aldı ve ülkenin geldiği durumun içler acısı olduğunu belirterek “Satılmadık yer kalmadı” dedi.

 

Kongrede 3 aday yarıştı!

MHP Çankırı Merkez ilçe kongresinde mevcut başkan Aydın Akbaş olmak üzere, Hazım Memiş ve Özcan Keskinkılıç başkanlık için yarıştılar. Yapılan seçimler sonucunda Aydın Akbaş 165 oy alarak yeniden başkan seçilirken, Hazım Memiş 87 ve Özcan Keskinkılıç 69 oy aldı. Yeniden başkanlığa seçilen Aydın Akbaş “Bu bir seçim değil hizmet yarışıydı. Bu yarışta beni yanlız bırakmayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Aydın Akbaş’ın Merkez İlçe Başkanı olduğu seçimler sonrasında yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Aydın Akbaş (Başkan), Dursun Budakoğlu, Savaş Kütük, Metin Gül, Ali Karsavuran, Erdem Büyükurvaylı, Satılmış Irmak, Tekin Coçar, Alper Ericekli, Osman Şen, Osman Sakarya, Ahmet Gezer, Osman Türk.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER