banner198

Bayramören ve Çankırı uçacak

Bayramörende 12-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek yarışmalar için ilk hazırlık toplantısı İstanbulda gerçekleştirildi

Bayramören ve Çankırı uçacak
banner145

Bayramörende 12-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek yarışmalar için ilk hazırlık toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi.

 

Bayramören’de 12-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dünya Yamaç Paraşüt Şampiyonası ön ayağı yarışmaları ile Türkiye Yamaç Paraşüt Şampiyonasının ikinci ayağı organizasyonu için çalışmalara başlandı.

 

İstanbul’da gerçekleştirilen ilk toplantıya Çankırılı’nın ve Çankırı’nın medar-ı iftiharı Nevzat Ayaz bakanlığında İstanbul Çankırılılar Vakfı Başkanı Eşref Harmandar, ÇANFED Başkanı  Ömer Lütfi Özenç, Çankırı’nın sevilen işadamlarından İsmail Işık, Vakıf 2. Başkanı İlker Karataş, Vakıf yönetim kurulu üyesi Tuncer Özvar ile Bayramören’i ve Çankırı’yı yamaç paraşütü ile tanıştıran, bunun da ötesine geçerek Dünya ve Türkiye şampiyonalarını Bayramören’e taşıyan Tahsin Tekin katıldılar.

 

Toplantının başında Tahsin Tekin toplantıya iştirak edenlere yamaç paraşütünün Bayramören serüvenini aktardı. Bayramören’in yamaç paraşütü sporundaki doğal zenginliğini ve Dünya Yamaç Paraşütü sporundaki geleceğini özetledi. Bununla birlikte 12-16 Ağustos 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek iki organizasyon için gerekli olan altyapı eksiklikleri konusunda bilgiler verdi.

 

Toplantıda Tahsin Tekin tarafından verilen bilgilerin önümüzdeki günlerde yapılacak toplantı ile daha detaylandırılacağı edinilen bilgiler arasında.

 

Ne gerekiyorsa o yapılacak.

Toplantı sonrası kendisiyle görüştüğümüz İstanbul Çankırılılar Vakfı Başkanı Eşref Harmandar toplantı ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

 

“Bizler Tahsin Tekin beyin verdiği bilgileri daha detaylı bir şekilde değerlendireceğiz. Ancak bugünkü tabloya baktığımda Bayramören’de gerçekleştirilecek biri dünya çapında diğeri Türkiye şampiyonası için ne gerekiyorsa bizler üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz. Bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Çankırı’nın ve Bayramören’in böylesi bir organizasyonla neler kazanacağının idraki içindeyiz. Bu desteğin sadece bizimle sınırlı kalmayacağını da çok iyi biliyorum. Çankırı gerek ülke insanına gerekse dünya insanına misafirperverliğin en güzel örneğini sergileyecektir.”

 

Bundan sonraki toplantının 27 Ocak'ta gerçekleşeceği de edinilen bilgiler arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER