banner198

Çankırı Belediyesini istiyorum... Video İzle

Milliyetçi Hareket Partisi 29 Martta yapılacak yerel seçimler öncesi üçüncü mitingini Çankırıda gerçekleştirdi.

Çankırı Belediyesini istiyorum... Video İzle
banner145

 

Milliyetçi Hareket Partisi 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi Mersin ve Çorum'dan sonra üçüncü mitingini Çankırı'da gerçekleştirdi.

Belediye meydanında yapılan miting saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Alanı dolduran partililer MHP lideri Devlet Bahçeli’yi "Devletin başına Devlet gelecek" sloganlarıyla karşıladı. Devlet Bahçeli'nin konuşması öncesinde MHP belediye başkan adayları kürsüye çıkararak toplu halde miting alanını dolduran partilileri selamladılar.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Çankırı Belediye Meydanında düzenlenen mitingde, ''Bu seçimleri hafife almayınız. Bu seçim öyle bir ortamda yapılmaktadır ki, AKP'nin yanlış gidişine dur diyecek, millet iradesiyle bir Osmanlı tokadı atacak olan bir seçim olacaktır'' dedi.

Bahçeli, partisince Çankırı Belediye Meydanı'nda düzenlenen  mitingde yaptığı konuşmada, 29 Mart yerel seçimlerine geçmiş dönemlerdeki seçimlerden çok daha farklı bir anlam yüklendiğini savundu.

''Bu seçimlerde belediye başkanımızı, il genel meclisi, belediye meclisi üyelerimizi seçmekle kalmayıp, milletimizin geleceğini belirleyecek olan önemli bir işareti de millet iradesi olarak ortaya koymak durumunda olacağız'' diyen Bahçeli, o nedenle bu seçimlerin çok önem arz ettiğini vurguladı.

Bahçeli, ''Bu seçimler, siyasetin, siyasetin meşruiyet zeminini kuvvetlendirecek olan meşruiyetin varlığını, tartışmadan ortadan kaldıracak olan bir seçim olarak düşünülmeli ve görülmelidir'' diye konuştu.

29 Martta ne kadar yüksek katılım sağlanırsa seçimlerin meşruiyetinin o kadar tartışma dışında tutulmuş olacağını ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çünkü millet iradesinin belirleyici gücü, yüksek katılımla mümkün olabilir.
Mutlaka bir gününüzü demokratik hakkınızı kullanmaya ayırarak sandığa
gidiniz. Ancak oy kullanmak yetmez. Sandığa da sahip olmak lazımdır.
Sandık açılıncaya, hangi sandık müşahidi, gözlemcisi bulunursa bulunsun,
oy sonuçları netleşinceye kadar sandığın başında durmakta fayda vardır.
Çünkü 22 Temmuz seçimlerinde hala tartışmalar devam ediyor.
Oy kullanan insanlar, 'benim oyum nereye gitti' diye sormaya başlıyor.
Bu, sandığa sahip olmamanın acı bir tecrübesidir. O sebepten dolayı, bu
demokratik hakkımızı kullanırken sandığa da sahip olmalıyız. Oyların
kaybolmaması, başkalarına yazılmaması için sorumluluğuyla hareket edilmeli ki Türkiye'de seçim sonuçları siyaseti güçlendirsin. Millet iradesini
güçlendirsin. Milletimiz de bu konuda kararını net olarak açıklamış olsun.''

Osmanlı tokadı…

Bu seçimlerin, AK Parti'nin ortaya koyduğu sosyo ekonomik politikaların acı sonuçları üzerinde milletçe düşünmek için önemli olduğunu savunan Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti:''Bu seçimleri hafife almayınız. Bu seçimler mahalli idareler seçimleridir, doğrudur. Bu seçim, sadece ve sadece belediye başkanını, belediye ve il genel meclis üyesini seçecektir, o da doğrudur.
Ama bu seçim öyle bir ortamda yapılmaktadır ki, AKP'nin yanlış gidişine
dur diyecek millet iradesiyle bir Osmanlı tokadı atacak olan bir seçim olacaktır. Bunun AKP'liler açısından da hayırlara vesile olacağına inanıyorum.
Bu ülke açısından da hayırlara vesile olacağını düşünüyorum.''

VİDEO YÜKLENİYOR

 

Fotoğraflar: Çankırı Postası (Özel)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER