banner198

Çankırı Valiliği'nden saldırı ile ilgili açıklama

Çankırı Postası’nın habercilik başarısı göstererek kamuoyuna flaş haber olarak geçtiği silahlı saldırı olayına ilişkin Çankırı Valiliğinden yazılı açıklama geldi.

Çankırı Valiliği'nden saldırı ile ilgili açıklama
banner145

Çankırı Postası’nın habercilik başarısı göstererek kamuoyuna flaş haber olarak geçtiği silahlı saldırı olayına ilişkin Çankırı Valiliğinden yazılı açıklama geldi.

Valilik açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

16.07.2018 günü saat 01.25 sıralarında Ilgaz İlçemizde Ateşli Silah ile Kasten Yaralama olayı meydana gelmiştir. Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’ ın eşi Nazhanım Çayır makam aracı ile eczane önünde araç içerisinde iken eczane içerisinde bulunan CHP Ilgaz ilçe başkanı Ufuk Geyikçi, Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır ile sohbet ettiği esnada eczane önüne gelen Y.D. Köyü Muhtarı C. G. isimli şahıs ile aralarında tartıştıkları, sonrasında C. G. isimli şahıs silahını çıkararak önce Ufuk Geyikçi isimli şahsa orta göğüs kısmında girişiyle sol yan tarafından çıkışı şeklinde yaraladığı, makam araç sürücüsü E. A.’ nın şüpheli şahsın elindeki silaha müdahale ederken araç içerisinde bulunan Belediye Başkanının eşi Nazhanım Çayır, belediye başkanı makam aracının sol arka kısmında otururken araca isabet ederek çekirdeğin sekerek sol ön kol omuz içerisi tek giriş şekilde yaralanmış, yaralı şahıslardan Nazhanım Çayır isimli şahıs Ankara İbni Sina Hastanesine, Ufuk Geyikçi  isimli şahıs Ankara Hacettepe Hastanesine sevk edilmişlerdir. Şahısların alınan Dr. Raporunda Hayati Tehlikeleri olmadığı tespit edilmiştir.

Olayın firari şüphelileri ile ilgili yapılana araştırmalarda Y. D. Köyü Muhtarı C. G. isimli şahıs ile F. G. isimli şahıslar Y. D. Köyü ile Kastamonu yolu sapağında 16.07.2018 günü saat:09.10 sıralarında yakalanmıştır.

Şüpheli C.G. isimli şahıstan ele geçen adına taşıma ruhsat kaydı bulunan 1 adet 9 mm çapında tabanca, tabancaya ait 1 adet şarjör ve şarjöre basılı 3 adet dolu fişek ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili adli tahkikata başlanılmış olup, C. G. F. G. ve M. G. isimli şahıslar isimli şahıs hakkında Ateşli Silah ile Kasten Yaralama suçundan işlem yapılarak şüpheliler C. G. ve F. G. isimli şahıslar hazırlanan tahkikat evrakları Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak gönderilecektir. Olayın herhangi bir siyasi boyutunun bulunmadığı ve alkol nedeniyle işlendiği anlaşılmıştır.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER